Rukometaši Borca m:tel u finalu završnog turnira Kupa BiH savladali su zenički Čelik sa 29:24 (15:12) i treću godinu zaredom trijumfovali u ovom takmičenju, ali i treći put uzastopno osvojili duplu krunu.

Pred nekih 500 gledalaca u Sportskoj dvorani „Borik“ Zeničani su bili ravnopravan rival u većem dijelu susreta, ali su Banjalučani ipak na odmor otišli sa prednošću, 15:12. U nastavku susreta igrači Čelika su se razigrali i u 41. munutu izjednačili na 19:19. Potom su izabranici Igora Rađenovića serijom od 7:3 u 54. minutu došli do četiri gola prednosti, 26:22. Dva minuta kasnije rukometaš Zeničana Damir Memić napravio je oštar prekršaj na Srđanu Trivundži, poslije čega je došlo do gužve na terenu, ali se sve brzo smirilo. Do kraja meča domaći su postigli tri, a gosti dva gola za konačnih 29:24.

– Drago nam je što smo još jednom potvrdili da smo neprikosnoveni na domaćoj sceni. Do ova dva trofeja došli su u izuzetno teškim uslovima, što im daje i te kakav značaj – naglasio je kapiten banjalučkih rukometaša Branislav Obradović.

U prvom polufinalnom duelu Čelik je bio bolji od Goražda sa 38:30. U redovima Zeničana Davor Kadić postigao je šest golova, a istakli su se golmani Jasmin Hadžihasić sa 15 i Ajdin Tufekčić sa sedam odbrana. Goraždu nisu pomogli ni Kemal Fazlić sa 11 i Armin Marić sa 10 golova. U drugom polufinalnom susretu Banjalučani su savladali rivala iz završnice plej-ofa za prvaka BiH, Izviđač iz Ljubuškog, sa 32:27. U tom meču najefikasniji u redovima domaćina završnog turnira bili su Branislav Obradović, Milan Đukić i Davorin Vujović sa po šest golova, dok su u Izviđaču bolji od ostalih bili Josip Ereš sa osam i Josip Čutura sa pet pogodaka.

Podršku banjalučkim rukometašima u finalnom susretu u banjalučkom „hramu sporta“ dali su i košarkaši Igokee, koji će u utorak na svom parketu imati priliku da, kao i Borac m:tel, osvoje duplu krunu, jer u finalnoj seriji plej-ofa vode protiv Širokog sa 2:0.