SHARE

Рукометаши Борца м:тел у финалу завршног турнира Купа БиХ савладали су зенички Челик са 29:24 (15:12) и трећу годину заредом тријумфовали у овом такмичењу, али и трећи пут узастопно освојили дуплу круну.

Пред неких 500 гледалаца у Спортској дворани “Борик” Зеничани су били равноправан ривал у већем дијелу сусрета, али су Бањалучани ипак на одмор отишли са предношћу, 15:12. У наставку сусрета играчи Челика су се разиграли и у 41. мунуту изједначили на 19:19. Потом су изабраници Игора Рађеновића серијом од 7:3 у 54. минуту дошли до четири гола предности, 26:22. Два минута касније рукометаш Зеничана Дамир Мемић направио је оштар прекршај на Срђану Тривунџи, послије чега је дошло до гужве на терену, али се све брзо смирило. До краја меча домаћи су постигли три, а гости два гола за коначних 29:24.

– Драго нам је што смо још једном потврдили да смо неприкосновени на домаћој сцени. До ова два трофеја дошли су у изузетно тешким условима, што им даје и те какав значај – нагласио је капитен бањалучких рукометаша Бранислав Обрадовић.

У првом полуфиналном дуелу Челик је био бољи од Горажда са 38:30. У редовима Зеничана Давор Кадић постигао је шест голова, а истакли су се голмани Јасмин Хаџихасић са 15 и Ајдин Туфекчић са седам одбрана. Горажду нису помогли ни Кемал Фазлић са 11 и Армин Марић са 10 голова. У другом полуфиналном сусрету Бањалучани су савладали ривала из завршнице плеј-офа за првака БиХ, Извиђач из Љубушког, са 32:27. У том мечу најефикаснији у редовима домаћина завршног турнира били су Бранислав Обрадовић, Милан Ђукић и Даворин Вујовић са по шест голова, док су у Извиђачу бољи од осталих били Јосип Ереш са осам и Јосип Чутура са пет погодака.

Подршку бањалучким рукометашима у финалном сусрету у бањалучком “храму спорта” дали су и кошаркаши Игокее, који ће у уторак на свом паркету имати прилику да, као и Борац м:тел, освоје дуплу круну, јер у финалној серији плеј-офа воде против Широког са 2:0.