Фудбалери Реал Мадрида и Јувентуса пласирали су се у полуфинале овогодишње Лиге шампиона, пошто су елиминисали Атлетико Мадрид, односно Монако.

Реал Мадрид је поготком Чичарита Ернандеса у 88. минуту савладао Атлетико Мадрид на свом терену и укупним резултатом 1:0 прошао у полуфинале.

Јувентус је одиграо без голова на стадиону ’Луј други’ и обезбједио полуфинале захваљујући сумњивом пеналу из првог дуела – 1:0.

Први полуфиналисти такмичења су Барселона и Бајерн, који су били убједљиви у реваншима против Пари Сен Жермена и Порта.

Иако десеткован, Реал је и овога пута био много бољи ривал од Атлетика, па се поново доказало да антифудбал у ријетким случајевима доноси резултате.

Покушавали су ’Краљевићи’ на све начине да постигну погодак, али их је у томе спречавао феноменални голман ’Јорганџија’ Јан Облак, који је прије примљеног гола одбранио чак 18 удараца у овом двомечу.

Ипак, није могао и четврти пут да заустави Мексиканца, који је крунисао сјајну акцију Хамеса Родригеса и Кристијана Роналда, и још боље додавање Португалца.

Меч на ’Сантјаго Бернабеуу’ рјешен је у 76. минуту када је Арда Туран добио други жути картон због опасне игре у дуелу са Серхиом Рамосом.

Јувентус је успио да се избори за први пласман у полуфинае још од сезоне 2002/2003, постигавши само један гол у првом мечу. У реваншу је Монако био много опаснији – Кондогбија је имао велику прилику на самом старту меча, док је Барзаљи могао да затресе сопствену мрежу након продора Силве по десној страни.

Обије те прилике виђене су у првом полувремену, а у другом је италијански шампион умирио утакмицу и на крају могао и до побједе, да пречка није спречила сјајан ударац Андрее Пирла из слободњака.

Послије 180 минута фудбала у четвртфиналу, противнике на жријебу у петак чекају Реал Мадрид и Јувентус.