Ekipa Siniše Mihajlovića, Sampdorija, eliminisana je u osmini finala Kupa Italije porazom od Intera 2:0, pa je tako Roberto Manćini nadmudrio našeg stručnjaka, koji mu je u prvom mandatu na klupi „neroazura“,bi pomoćnik.

Ovom ishodu kumovalo je i rano isključenje našeg internacionalca Nenada Krstičića, koji je crveni karton dobio već u 12. minutu zbog obaranja Ikardija.

Sampdorija je dugo odolevala, čak je i golman Romero odbranio penal Ikardiju u prvom poluvremenu, ali spasa nije bilo u završnici.

Najpre je u 71. minutu Šaćiri doneo prednost Interu, a kada je Mihajlović ostao bez još jednog igrača, pošto je Vizolek isključen zbog starta na Zdravku Kuzmanoviću koji je odigrao ceo meč za Inter, posao domaćinu je bio olakšan.

To je potvrdio i gol Ikardija za konačnih 2:0 u 88. minutu.

VladaAvramov je bio nemoćan na golu Atalante, koja je sa 3:1 izgubila od Fjorentine.

Klub iz Firence je u prvih 28 minuta, dvaput preko Gomeza i jednom preko Kvadrada, iz penala, postigao tri gola, pa je Bjanki pred kraj poluvremena samo uspeo da ublaži poraz ekipe iz Bergama.