KOMISIJA drugostepenog disciplinskog suda Evrolige saslušaće u utorak u Milanu argumente Crvene zvezde povodom žalbe na kaznu za incidente uoči utakmice sa Galatasarajem u Istanbulu, 21. novembra prošle godine.

Osim advokata kluba, interese našeg kluba zastupaće Mirko Pavlović i Miloš Ninković, koji su tog tragičnog dana bili sa ekipom na Bosforu.

Na osnovu ranije priložene dokumentacije, ali i izlaganja i svedočenja, disciplinski sudija Patrik Granžan naknadno će doneti odluku o žalbi na novčanu kaznu od 50.000 evra, ali i već odigrane utakmicu bez publike na kraju prve faze, protiv Laboral kuće u „Pioniru“.

Na pitanje da li bi usvajanje žalbe značilo i finansijsku odštetu za meč pred praznim tribinama, u ovom trenutku nema odgovora.

Novčani deo kazne još nije uplaćen, imajući u vidu da je u toku odlučivanje o Zvezdinoj žalbi, tako da nije poznata ni sudbina incijative našeg kluba da se novac uplati porodici ubijenog Marka Ivkovića.

Ostavi poruku