Fudbaleri Reala pobedili su kao gosti ekipu Hetafea sa 3:0 (0:0) u prvoj nedeljnoj utakmici 19. kola španske Primere. Real je posle blede igre u prvom poluvremenu zaigrao bolje u nastavku meča i konačno slomio otpor ekipe iz predgrađa Madrida. Dva gola za ekipu Karla Anćelotija postigao je Kristijano Ronaldo, dok se u listu strelaca upisao i Geret Bejl. Rezultati: Hetafe – Real Madrid 0:3 (Ronaldo 63, 79, Bejl 67) Atletiko Madrid – Granada (17) Deportivo – Barselona (19) Elče – Levante (21) Sevilja – Malaga (21) Odigrano ranije: Real Sosijedad – Rajo Valjekano 0:1 (0:0) Valensija – Almerija 3:2 (2:2) Viljareal – Atletik Bilbao 2:0 (1:0) Espanjol – Selta 1:0 (0:0) Kordoba – Eibar 1:1 (1:0) Tabela: Real Madrid 45 bodova, Barselona 41, Valensija i Atletiko Madrid po 38,Sevilja 36, Viljareal 32, Malaga 31, Eibar 27, itd.