Kakvo veče za Fernanda Toresa! Samo što se vratio u klub u kome je opnikao, na krcatom “Santijago Bernabeu” je sa dva pogotka srušio Real Madrid i pokazao da nije zaboravio da igra fudbal.

I ne samo to, oba gola je dao u veoma zanimljivo vreme.

Prvi put je mrežu zatresao u 46. sekundi utakmice, a drugi samo što je počelo drugo poluvreme, bile su mu potrebne svega 34 sekunde. Atletiko nije zabeležio pobedu, jer su golove za “kraljevski klub” postigli Serhio Ramos i Kristijano Ronaldo, ali je zahvaljujući pobedi u prvom meču (2:0) prošao u četvrtfinale kup takmičenja.

Inače, meč je počeo tako što su navijači razvili transparent na kome je bila slika Kristijana Ronalda, sa njegovim imenom i natpisom “Zlatna lopta”. Međutim, popularni “El Ninjo” je pokvario slavlje i Portugalcu i navijačima i postarao se da on bude glavna zvezda utakmice.

Ko zna, možda bi postigao i het-trik da Dijego Simeone nije napravio taktičku izmenu i u 58. minutu umesto njega ubacio Ardu Turana.

Atletiko će u polufinalu igrati najverovatnije protiv Barselone.

Ekipa Luisa Enrikea trenutno igra protiv Elčea, ali bi zaista moralo da se dogodi čudo pa da ne prođu, jer su prvi meč dobili sa čak 5:0.

Rezultati:Real Madrid – Atletiko Madrid 2:2 (Ramos 20, Ronaldo 54 – Tores 1, 46)