Lazar Marković je konačno počeo da pokazuje zbog čega je Brendan Rodžers toliko insistirao na njegovom dolasku.

Odigrao je jednu od najboljih partija od kada je iz Benfike prešao u Liverpul, a to je krunisao golom u 9. minutu utakmice, njegovim prvencem u Premijer ligi.

Na kraju se ispostavilo da je taj pogodak bio ključan za pobedu njegovog tima protiv Sandrlenda (1:0).

Pokazao je trener „crvenih“ koliko poverenje ima u srpskog reprezentativca kada ga je stavio u startnu postavu na „Stadionu svetlosti“, a on mu je to vratio na najbolji način – pobedničkim pogotkom.

Posle jedne veoma smušene akcije lopta je došla do Lazara koji je sa oko sedam-osam metara sproveo loptu u mrežu i to kroz noge nemoćnog Pantelejmona.

Nedugo posle toga je imao još jednu priliku, ali je posle neverovatnog šuta iz voleja, van šesnaesterca, lopta pogodila prečku.

Inače, domaći tim je od 49. minuta igrao sa igračem manje, jer je Bridkat dobio drugi žuti karton.

Zbog fantastične partije je proglašen za igrača utakmice.- Lazar je veoma mlad igrač, ima samo 20 godina i polako se navikava na ligu i na fudbalsku kulturu koja vlada ovde.

Ceo tim je odigrao odlično i jedino ostaje žal što nismo postigli još neki pogodak – poručio je Brendan Rodžers koji je zbog toga što je odlučio da produži odmor Rahimu Sterlingu, koji uživa na Jamajci, izazvao mnogo komentara.

Posle ovog trijumfa Liverpul se popeo na osmo mesto sa 32 boda.

Rezultati:Sandlend – Liverpul 0:1 (Marković 9)PROČITAJTE I OVO:* Lukićeva: Holivud nije moja priča!* Mijailović piše žalbu na tromesečnu suspenziju Disciplinske komisije Zvezde* Federer u finalu Brizbejna juri 1000. pobedu u karijeri* Krasić: Raskid ugovora ili ostajem u Fenerbahčeu do leta 2016.* Salami zbog Zvezde oslobođen igranja protiv Sudana, crveno-beli odustali od Orlandića* Ivanovićeva: Da nisam teniserka bavila bih se košarkom* Viktor uspešan na startu kvalifikacija turnira u Sidneju