Ništa od brejka u Izraelu! Crvena zvezda Telekom nija imala snage i kvaliteta da iznenadi aktuelnog evropskog šampiona Makabi u Tel Avivu u drugom kolu E grupe i tako stigne do prvog trijumfa u Top 16 fazi Evrolige.

Crveno-beli su bili u igri do poslednje četvrtine, ali su tada potpuno stali, prosuli sve što su uradili u 30 minuta i Makabi je zabeležio sigurnu pobedu.

Izraelci su odlično otvorili meč, dok je Zvezda bila prilično traljava u napadu, pa je posle dva minuta na semaforu stajalo 5:0, ali su Dangubić i Vilijams trojkama pokazali da se neće predati – 5:6.

Na drugoj strani, snažni centar Skorcijanitis ubacio je šest od prvih sedam poena domaćeg tima. Strašan pad Lazića na leđa u šestom minutu na trenutak je zaledio krv u žilama, ali je veliki borac pokazao da je od „čvrstog materijala”.

Tempo utakmice je bio prilično brz, hitro su završavani napadi na obe strane, a rezultat je manje-više bio u egalu, a posle trojke Kalinića u 8. minutu je bilo 15:15. Makabi je imao dosta problema sa linije penala (8-3), dok su izabranici trenera Dejana Radonjića sjajno šutirali iza linije od 6.75 metara.

Bili su precizni četiri puta iz sedam pokušaja u prvoj deonici, a na kraju uvodnog dela igre bilo je 21:18.

Druga četvrtina počela je u istom ritmu, a domaći su do „plus sedam” došli u 14. minutu (31:24).

Zvezda je bila prilično neefikasna, a posle poena Parga u 15. minutu bilo je 33:24.

Uzvratio od tog momenta najefiksaniji pojedinac meča Kalinić (11 poena) trojkom – 33:27.

GAJ GUDES: VEĆA ENERGIJA!- Najveći problem u igri imali smo u trećoj četvrtini.

Nismo dobro počeli drugo poluvreme, mnogo smo grešili, ali smo na kraju uspeli da iskontrolišemo skok i uđemo u finiš sa većom energijom od rivala, što je i presudilo – rekao je posle meča trener Makabija. Prva dvocifrena prednost za tim iz Tel Aviva iznosila je „plus deset” (37:27) dva minuta kasnije, a opet je sjajni Kalinić vratio trojku (37:30), da bi mini serija Beograđana bila zaokružena na 6:0 za 37:33, a pri tom rezultatu otišlo se na veliki odmor.

Makabi je uglavnom dolazio do prenosti kontranapadima, dok je Zvezda u finišu druge četvrtine usporila igru i uspostavila ravnotežu.

Crveno-beli su sjajno otvorili drugo poluvreme, sa četiri vezana poena za izjednačenje (37:37), ali je usledila prva trojka Makabija na meču (Pargo – 40:37), na koju je istom merom uzvratio Vilijams, a onda i položio loptu u koš, pa je naš tim poveo – 42:40. Nastupila je rezultatska klackalica, da bi se domaći u 29. minutu posle alej-upa Ohajona i Rendla ponovo odlepili – 53:48, a Skorcijanitis je do odlaska na poslednju pauzu dodao još tri penala za 56:49 na kraju treće deonice.

I u poslednjoj četvrtini Makabi je forsirao igru na Skorcijanitisa, koji je pravio probleme Marjanoviću i sa linije penala dizao plus domaćin (31. minut – 58:49).

Ipak, Zvezda je držala priključak, ali nije imala snage da prelomi meč u svoju korist.

Posle novog alej-upa Lendsberga višak Makabija se popeo na „plus 11” (63:52), a Pargo je dodao trojku za 66:55 u 24. minutu.

I tada su crveno-beli potpuno stali… Prednost aktuelnog evropskog šampiona je rasla, naš tim je ostao bez rešenja u napadu.

Posle zakucavanja Rendla za nedostažnih 72:57 na manje od četiri minuta pre kraja, sve je bilo rešeno.

Ostaće upisan i najveći plus Makabija koji je donela trojka Smita za „plus 18” (77:59) u 38. minutu. U samom finišu, Crvena zvezda je uspela da smanji na konačnih i koliko-toliko prihvatljivih 78:67.

MAKABI 78CRVENA ZVEZDA 6721:18, 16:15, 19:16, 22:18Dvorana: „Menora Mivtačim”.

Gledalaca: 11.060.

Sudije: Garsija Gonzales i Konde (Španija), Papapetru (Grčka).

MAKABI: Pargo 12 (6 sk, 6 as, 5 izg.l), Hajns, Smit 8 (10 sk, 7-2 za dva, 3 as), Rendl 16 (9 sk, 4 ukr.l), Tajs 7 (4 sk), Koen, Ohajon 10 (5 sk, 8 as, 3 ukr.l), Harari, Lendsberg 10, Skorcijanitis 15 (5 sk, 4 izg.l), Aleksander.

CRVENA ZVEZDA: Vilijams 13 (8-3 za dva, 8-2 za tri, 4 sk, 9 as, 6 izg.l), Rebić, Dangubić 5, Mitrović 7, Lazić 3, Blažič 7 (5-1 za tri, 8 sk), Kalinić 18 (7-4 za dva, 4-3 za tri), Marjanović 10 (10-4 za dva, 8 sk), Tejić, Dženkins (2-0 za dva, 3-0 za tri), Jović, Cirbes 4 (3 sk).

PROČITAJTE I OVO:* Bombarder Karlović i vetar pobedili Đokovića u Dohi: Imao sam sreće* Partizan slavio u prvom derbiju u 2015. godini* Evroliga opet kaznila Crvenu zvezdu* Mehija i Roulend proveli noć u policiji, napadač iz bolnice ide u zatvor!* Parker: Pre dolaska u Sloveniju bio sam desni bek, sa Zvezdom do titule* Terzić: Nisam Koperfild, nije lako naći milione* Lukić posle incidenta u Podgorici: Moji igrači su reagovali zaštitnički* FOTO: Naslovna strana tiražnog sportskog lista posle masakra u Parizu