Naslovna Košarka Evroliga: Real teško, Fener ubedljivo, do pobede

Evroliga: Real teško, Fener ubedljivo, do pobede

0

Real Madrid je zadržao prvo mesto u grupi i posle 8. kola Evrolige, ali je do pobede u gostima, protiv Njižnji Novgoroda, stigao jedva – 98:101 (23:20, 21:21, 25:27, 29:33).

Izabranici Pabla Lasa su se probudili u poslednjoj četvrtini, napravili preokret, poveli sa pet poena i sigrunim poenima Ljulja sa linije paenala (nekoliko puta) održali razliku koja im je nekoliko puta visila o nesigurnom koncu.

Ruski tim predvodili su Amerikanci Tejlor sa 22 poena i Kinsi sa 20, ali su se i ostali igrači vrlo borili kako bi iskoristili priliku – svi koji su dobili šansu na terenu upisali su se među strelce.

Malo je falilo da Bagatskis savlada Lasa, ali su gosti iz Madrida imali više sreće u penal završnici.

U pobedničkoj ekipi istakli su se Rudi Fernanderz sa 11 poena, Njoćoni sa 15 i 9 skokova, odnosno Serhio Rodrigez sa 16, dok je Serhio Ljulj dao 10 od toga dva iz igre, ostalo sa linije slobodnih bacanja.

U Istanbulu se igrača neka potpuno drugačija i izvesnija utakmica.

Fenerbahče se revanširao Panatinaikosu za poraz u Atini i ubedljivo slavio sa 84:62 (18:18, 18:14, 31:16, 17:14).

Pitanje pobednika u Ulker areni odlučeno je praktično u finišu prog poluvremena jer do tada se igra kao da se tražila. Čak početkom druge deonice poeni nisu upisani puna četiri minuta.

Najiskusniji igrač Panatinaikosa Dimitris Dijamantidis napustio je teren zbog povrede skočnog zgloba, ali to nije odlučilo utakicu.

U timu Željka Obradovića najefikasniji je bio Godluk sa 18 poena.

Srpski dvojac je bio jednocifren, ali koristan: Bjelica je upisao 6 poena i 3 asistencije, dok je Bogdanović imao učinak od 5 peona, 8 skokova i 4 asistencije.

U timu Duška Ivanovića Slauter je jedini bio dvocifren sa 20 poena.