Partizan u Pioniru igra protiv Hapoela iz Jerusalima u 8. kolu Lige Evrope.

Crno-beli pojačani za iskustvo spremnog Saše Pavlovića i neuigranog, ali fizički spremnog, kapitena Dragana Milosavljevića juri pobedu kako bi ostao u teorijskoj šansi za prolaz u narednu rundu takmičenja.
Kada je ekipa Partizana istrčala na teren da se zagreje za meč sa tribina su se čule ovacije: „Pavlović Saša“ i „jedan je Gagi kapiten“.

Pred početak utakmice Saša Pavlović je dobio na poklon knjigu „Istorija najvećih Srba“.

PRVA ČETVRTINA 14:15Utakmica u Pioniru počela je, očekivano, minutom ćutanja i odavanjem počasti preminulom treneru Aci Petroviću.

Duško Vujošević je odlučio da počne sa petorkom u kojoj je mesto dobio i Dragan Milosavljević, posl godinu dana ne igranja.

Loše su bili organizovani napadi na obe strane, sa dosta faulova i bez poena.

Prvi se među strelce na meču upisao Milan Mačvan sa linije 6.75 metara u 2. minutu.

I sledeće poene za Partizan je dao Mačvan, sa iste pozicije, tek u 5. minutu – 6:4.

Odbrana zonskog presinga Hapoela nije predstavljala probelm za crno-bele, ali realizacija im je bila loša.

Prvi put igrači domaćeg tima šutnuli su na utakmici za dva poena u 6. minutu – bio je uspešan Vanja Marinković jednom iz polaganja, drugi put zakucavanjem iz kontre – 10:6…

U prvih deset minuta šansu je dobio i Saša Pavlović, zamenio je Mihaila Andrića.

Do kraja četvrtine nije se upisao među strelce.

Hapoel je poveo na trenutak, u 8. minutu, 13:12, ali nije to bila velika pretnja za crno-bele.

Partizan je za to vreme imao već četiri izgubljene lopte, što mu je postala boljka koje nikako da se reši.

DRUGA ČETVRTINA 23:20I drugu četvrtinu otvara Milan Mačvan, svojim 12 poenom i uz pogodak Milenka Tepića Partizan vraća prednost – 18:15.

Hapoel ne deluje kao raspoložena ekipa za igru, više kao tim stranaca kojima nije dan.

Mihajlo Andrić sa zvukom sirene za istek napada postiže trojku za maksimalnu razliku na meču – 21:16 (13. minut), ali ubrzo Hapoel pravi seriju od 8:2 i stiže do novog minimalnog vođstva 23:24.

Zbog prigovora, da je jedna od Partizanovih lopti bila u silaznoj putanji a nije priznat koš, trener crno-belih Duško Vujošević dobija tehničku u 15. minutu.

Meč ulazi u neizvesnost rezultatske klackalice i smenjivanja ekipa u vođstvu.

Partizan su predvodili Mačvan (18 poena) i Andrić (7 poena u ovoj četvrtini), u finišu poluvremena razigrao se i Boris Dalo pa su na odmor otišli sa 37:35 na svojoj strani.

Poslednji napad od 1.06 sekundi nisu iskoristili crno-beli, iako je Vujošević uzeo tajm aut.

TREĆA ČETVRTINAPartizan je upisao trojku za 40:35, a onda je Hapoel napravio seriju od 11:2 i napravio preokret – 42:46 (24. minut)…

Teško se taj minus smanjivao.

Najveću prednost Hapoel je imao u 26. minutu – 50:44…

A onda je publiku razgalio Andrić sa pet vezanih poena – 50:49.

Novom serijom gosti vraćaju na +6 – 55:49…

I tako do kraja ključne, treće četvrtine u kojoj je popustila odbrana Partizana – primili su 22 poena za osam minuta.

Stigao je Hapoel i do dvocifrene prednosti u finišu, posle zakucavanja vremešno Amerikanca Toma Gefnija i Jotana Halperina – 51:62