Fudbaleri Novog Pazara i Partizana odigrali su neresseno 1:1 (0:1) u derbiju 14. kola Superlige Srbije.

Partizan je poveo golom Danka Lazovića u petom minutu, ali je bod Novom Pazaru doneo Bruno Olivera de Matos u 78. minutu.

Partizan ni četvrtu sezonu zaredom nije uspeo da zabeleži pobedu na vrućemgostovanju u Novom Pazaru i uoči poslednjeg kola jesenjeg dela sezone ima četiriboda više od drugoplasirane Crvene zvezde.

Meč na veoma lošem terenu obežili su brojni incidenti domaćih navijača, ali i jedna prosidba na poluvremenu kada je jedan od vođa pitao svoju devojku da se uda za njega a na tribini je osvanuo transparent: „Rađaj mi decu da budu armija su severa, udaj se za mene budi mi žena“.

U 10. minutu petardom je pogođen trener Partizana Marko Nikolić, posle čega je usledio trominutni prekid.

Nikolić je u nekoliko navrata vređan sa tribina, a u poslednjih 20 minuta dobio je crveni karton zbog prigovora sudiji posle poništenog gola Vladimira Volkova zbog ofsajda.

Iako je prvobitno Novi Pazar kazznjen zatvaranjem severnog dela stadiona, gde senalaze najvatreniji navijači, klub je uložio žalbu i omogućio prisustvopristalica, što je stvorilo tenzije na meču.

Pristalice Novog Pazara u nekoliko navrata skandirale su „Ovo je Sandžak“, „Ovo jeTurska“, „Mrzim Beograd“, „Ubij grobara“, ali i istakle tursku zastavu, koja jekasnije uklonjena.

Pogrdnon su vređali Vojislava ŠešeljaNOVI PAZAR 0 1PARTIZAN 1 1 Strelci: 0:1 Lazović u 4, 1:1 B.

Ilić (autogol) u 77. minutu.

Stadion Gradski u Novom Pazaru.

Gledalaca: 6.000.

Sudija: Vlado Glođović (Vrbas) 5, pomoćnici: D.

Petrović, D.

Potočan. Žuti kartoni: Tintor, Zečević (Novi Pazar), Marković, Volkov, B.

Ilić (Partizan).

Crveni karton: Marko Nikolić trener Partizana u 71, Miloš Tintor (Novi Pazar) u 90. minutu.

NOVI PAZAR: Zečević 7,5, Živković 6,5, Tintor 6, Stevanović 7 (od 83.

Arifović -), Mijić 6 Jevtović 6, Vuković 6, Rusmir 6,5 (od 63.

Hadžibulić 6,5), De Matoš 7,5 (od 90+5.

Radivojević -) Pavlović 7, Kecap 6,5PARTIZAN: Lukač 6,5, B.

Ilić 5,5, Ćirković 7, Stanković 6,5, Petrović 7, S.

Ilić 7 (od 66.

Volkov 6), Drinčić 6, Marković 6,5, A. Živković 6,5 (od 80.

Grbić – ), Lazović 7,5, Škuletić 6,5Igrač utakmice: Bruno De Oliveira Matoš (Novi Pazar).