Nikola Žigić na mestu uspeha.

Najvećeg ličnog internacionalnog uspeha, i klupskog u poslednjih pola veka. Žigić na „Sent Endrjuzu”, gde je doneo trofej Liga kupa Engleske 2011. golom u finalu protiv Arsenala.

To nije pusta želja navijača Birmingema, ističe menadžer kluba Gari Rouet.

On, štaviše, veruje da će visoki srpski centarfor ponovo da obuče plavi dres koji je nosio četiri sezone (2010-2014). – Pričao sam sa Nikolom, želim da ga vidim u našoj ekipi, i on ne krije želju da ponovo zaigra na nas.

Videćemo… – kaže Rouet.

Menadžer plavih je u četvrtak u toku dana trebalo da se i sastane sa Žigićem i utanači dogovor.

Problem, kako je rekao za lokalne medije, ne bi trebalo da predstavlja plata Srbina, koja je u prvom mandatu i te kako opterećivala budžet kluba. – Nikola je svestan finansijske situacije.

On želi da ostane u Engleskoj, mi želimo da ga vidimo u našoj ekipi.

Takav tip igrača može da bude od koristi svakom treneru, samo ako znate da ga iskoristite – najavljuje Rouet pojačanje za Birmingem, koji posle 18 kola Čempionšipa zauzima 19. mesto na tabeli (treće iznad opasne zone). Žigić je odigrao 128 utakmica i postigao 32 gola za plave.

Kreće nova era…

Ostavi poruku