Veliku priliku ima Crvena zvezda.

Beogradski tim u Istanbulu gostuje Galatasaraju i imaju šansu da se znatno približe prolasku u TOP 16 fazu Evrolige.

Domaći tim ima veliki problem sa povredama (Micov, Pocijus), otpuštenim igračima (Smit), javnim kritikama (Pocijus i Džavaji) što je znak da u svlačionici ne funkcioniše sve kako treba.

Puleni Dejana Radonjića su u veoma dobroj formi i spremno ulaze u meč sa Galatom koju su već savladali u Beogradu.

Zvezda meč počinje u sastavu: Vilijams, Lazić, Blažič, Mitrović, Marjanović.

PRVA ČETVRTINA Prvih deset minuta meča su obeležile serije u kojima su se istakli Zoran Erceg (12 poena) sa jedne i Luka Mitrović (11) sa druge strane.

Bolje je meč započeo Galatasaraj koji je posle početnog vođstva Zvezde (3:2) napravio seriju od 10:0 u kojoj je Erceg postigao osam poena.

Na drugoj strani je ubrzo uzvratio kapiten Mitrović koji je sa šest uzastopnih poena, uz koš Kalinića smanjio na 12:11.

Upravo je Luka nedugo posle toga pogodio i trojku i izjednačio na 14:14.

Od tog momenta su crveno-beli jedine poene dali sa linije penala, pa je domaći tim prvi deo igre završio sa vođstvom (22:16).

DRUGA ČETVRTINA Dobro je Zvezda započela drugu četvrtinu i sa pet uzastopnih poena (trojka Tejića i koš Blažiča) došla do samo jednog poena zaostatka (22:21).

Međutim tada su Arslan i Erceg preuzeli odgovornost i čuvali prednost turskog tima, dok je na drugoj strani za poene bio uglavnom zadužen Marjanović (37:29).

Tada se Zvezda malo probudila u napadu i preko Mitrovića i Kalinića došla na “minus dva” (40:38).

Tada je, dobro čuvani Karlos Arojo pokazao od čega je sastavljen, postigao je pet uzastopnih poena, a na to je uzvratio Vilijams, takođe prvim poenima, pa se na poluvreme otišlo sa pet poena zaostatka (45:40).

Doduše Aradori je postigao koš uz zvuk sirene, ali je posle pregledanja snimka utvđreno da je vreme isteklo.

Prvih 20 minuta meča su definitivno obeležili Erceg sa 18 i Mitrovićsa 16 poena.

TREĆA ČETVRTINA Bolji početak drugog poluvremena Zvezda verovatno nije mogla ni da sanja.

Za četiri i po minuta je napravila fenomenalnu seriju – 14:0 i povela sa 54:45, a najzaslužniji za to je sjajni Markus Vilijams koji je slao odlične pasove saigračima.

Tu seriju je na kratko prekinuo Vujukas i tako postigao prve poene za svoj tim u drugom delu igre.

Nastavili su Marjanović i Vilijams i doneli Zvezdi dvocifrenu prednost (57:47).

Do kraja deonice su timovi manje-više igrali poen za poen, pa je beogradski tim u poslednju četvrtinu ušao sa devet poena viška (63:54).

Dozvolili su Galatasaraju da postigne svega devet poena.ČETVRTA ČETVRTINA Za razliku od treće Zvezda nije tako dobro započela poslednju deonicu.

Dozvolili su domaćem timu da ih uspori i da igra svoju igru, što se ubrzo videlo i po rezultatu i seriji 8:2.

To je bio znak za Dejana Radonjića da zatraži tajm-aut koji je urodio plodom.

Ponovo se razigrao Vilijams i trojkom razbudio svoj tim.

Gonlum i Erceg su “jurili” prednost, a na drugoj strani je Marjanović čuvao tu prednost.

Tada je Ataman zatražio minut odmora, a Erceg za pet uzastopnih poena vratio svoj tim “u život” i doneo dramu (72:73).

Time je najavio pravi obračun u dalekometnim šutevima.

Prvo je Kalinić ubacio šut van linije 6.75, a zatim je istom merom uzvratio Arslan, a zatim je Arojo ubacio loptu u koš i 55 sekundi pre kraja doneo turskom timu vođstvo (77:76).

Tada je na scenu ponovo stupio Nikola Kalinić i novom trojkom vratio prednost Zvezdi (79:77).

Pokušao je odmah Karlos Arojo da uzvrati, nije uspeo, loptu je uhvatio Kalinić, dodao do Vilijamsa koga su odmah faulirali i poslali ga na liniju penala.

Prvo je promašio, ali je drugo pogodio.

Faul je usledio i na drugoj strani, a oba penala je ubacio Arslan.

Odmah je turski tim napravio faul, poslao Marjanovića na liniju za slobodna bacanja, ubacio je oba.

Do kraja je ostalo devet sekundi, a onda su crveno-beli napravili neobjašnjivu grešku.

Umesto faula su pustili Ercega da šutne oko polovine terena, lopta je završila u košu i meč je otišao u produžetke.