SHARE

Fudbaleri Bajerna pobedili su danas najvećeg rivala Borusiju iz Dortmunda sa 2:1 (0:1) u derbi meču 10. kola nemačke Bundeslige.

Aktuelni šampion Nemačke Bajern zadao je novi bolan udarac Borusiji pobedom posle preokreta, koja je produbila loš niz “milionera” u prvenstvu.

Minhenski klub je u proteklih godinu i po dana “oteo” najvećem rivalu Marija Gecea i Roberta Levandoskog, a upravo je poljski napadač postigao izjednačujući gol u 72. minutu.

Prethodno su gosti iz Dortmunda, silno motivisani da krenu sa dna tabele, poveli golom Marka Rojsa nakon isteka pola sata igre.

Ipak, usledio je preokret u poslednjoj četvrtini meča, a “so na ranu” stavio je Arjen Roben iz penala u finišu, nakon što je Neven Subotić oborio u kaznenom prostoru Franka Riberija.

Borusija se posle 10 kola nemačkog prvenstva nalazi na iznenađujućem 16. mestu sa samo sedam bodova.

Rezultati i strelci:Bajern – Borusija Dortmund 2:1 (Levandovski 72, Roben 85. penal – Rojs 31)Hamburg – Bajer Leverkuzen 1:0 (Van der Vart 23. penal)Hanover – Ajntraht Frankfurt 1:0 (Madlung autogol 88)Majnc – Verder 1:2 (Okazaki 3. – Di Santo 44, 49)Štutgart – Volfsburg 0:4 (Perišić 15, 88, Knoće 45, De Brujne 48Juče odigrano:Šalke – Augzburg 1:0Sutra:Borusija Menhengladbah – Hofenhajm (15.30)Keln – Frajburg (17.30)Padeborn – Herta (17.30)Tabela: Bajern 24, Volfsburg 20, Borusija Menhengladbah i Hofenhajm po 17, Bajer i Hanover po 16, itd.