SHARE

Fudbaleri Šalkea savladali su večeras na domaćem terenu ekipu Augsburga sa 1:0, u prvoj utakmici 10. kola nemačke Bundeslige.

Meč u Gelzenkirhenu obeležila je velika i neizvesna borba, a Šalke je do važnog uspeha došao golom Huntelara još u prvom poluvremenu.Činilo se da će u nastavku rutinski overiti trijumf, međutim, Augsburg je zaigrao odlično, stvorio brojne šanse i do kraja pretio izjednačenjem primoravajući domaćina da grčevito brani prednost.Šalke je uz mnogo sreće ipak osvojio sva tri boda, preskočio na tabeli večerašnjeg rivala i približio se “gornjem domu”, dok je Augsburg ostao na 12. poziciji.Šalke – Augsburg 1:0 (Huntelar 37)Sutra igraju Majnc – Verder Bremen, Hamburger – Bajer Leverkuzen, Hanover – Ajntraht Frankfurt, Šutgart – Volfsburg i Bajern Minhen – Borusija Dortmund, a u nedelju Borusija Menhengladbah – Hofenhajm, Keln – Frajburg i Paderborn – Herta Berlin.

Tabela: Bajern Minhen 21 bod, Borusija Menhengladbah, Volfsburg i Hofenhajm po 17, Bajer Leverkuzen 16, Majnc i Šalke po 14, Hanover 13, itd.