SHARE

Rezervisti Čelsija umalo da ispadnu iz Lga kupa Engleske, ali je četvrtoligaš Šruzberi ipak na kraju morao da prizna kvalitet lideru Premijer lige.

Kombinovani tim „plavaca“je vodio od 48. minuta pogotkom Drogbe, a bio mu je to treći gol na poslednje tri utakmice.

Onda je usledio šok, Endrju Mangan se najbolje snašao u gužvi u šesnaestercu londonskog tima.

Ipak, u 81. minutu usledila je odluka, kada je jedan centaršut sa leve strane Grandison nespretno sproveo u sopstvenu mrežu.

Liverpul je bio na korak od eliminacije, ali golovima Balotelija i Lovrena u samoj završnici uspelli su da savladaju Svonsi – 2:1Rezultati: Bornmut – VBA2:1 (O’Kejn 49, Vilson 86 – Elfik 85. autogol), MK Dons – Šefild J. 1:2 (Afobe 67. penal – Higdon 86,90+3), Šruzberi – Čelsi 1:2 (Mangan 77 – Drogba 48, Grandison 81. autogol), Fulam – Derbi 2:5 (Dembele 27,45 – Martin 45+2, Rasel 47, Doukins 54,65, Hendrik 62), Liverpul – Svonsi2:1 (Baloteli 86, Lovren 90+5 – Emnes 66, c.k.