SHARE

Spartak se plasirao u četvrtfinale Kupa Srbije, sigurnom igrom “plavi golubovi” su protiv Proletera iz Novog Sada ekspresno završili posao već u prvih 15 minuta – 2:0 (2:0).

Posle faula u 10. minutu, Nenad Lukić je izveo slobodan udarac sa 25 metara i milimetarski precizno pogodio najbliži ugao.

Tek što su ponovo krenuli sa centra terena, Novosađane je dočekao novi šok.

Torbica je protutnjao po levoj strani, idealno uposlio Plavšića, koji je majstorski reagovao.

Posle postignutog gola Subotičani kao da su se opustili i odlučili da čuvaju prednost.

Novosađani su, sa druge strane, napadali, čak često ne birajući način, kao što je bio slučaj sa Vujaklijom koji je laktom udario Plavšića u glavu i zaradio crveni karton.

Brojčani jači, domaćini su imali i prečku, nekoliko prilika da uvećaju prednost, a onda su dozvolili da im srce zaigra jer je Jočić u 75. minutu zahvatio loptu rukom.

Međutim, golman Mirković odbranio je šut kapitena Proletara Branka Žigića.

STRELCI: Lukić u 10. i Plavšić u 14. minutu.

Stadion: Gradski u Subotici.