PEČNIK i tačka.

I to ona bela za tri boda Crvene zvezde.

Aktuelni šampion osvetio se Donjem Sremu za iznenađenja na „Marakani“ u prošlosti, golom Slovenca Nejca Pečnika posle opravdano dosuđenog jedanaesterca u 35. minutu ostvario je cilj 1:0 (1:0), ali su bodovi jedino vredno što su poneli sa ovog meča, Igra je bila bleda, gosti nisu iskoristili eksperiment trenera domaćina Nenada Lalatovića kad je igrao sa manje igrača u vezi. „Marakana“ je ličila na pustaru, prvi put u poslednjih nekoliko godina bilo je manje od 10.000 gledalaca, ali zato nije izostao uobičajen kolorit: gromka podrška, ali i bakljada, vređanje predsednika FSS, pa komesara za bezbednost Saveza Mirkova…

KAŠNjENjE ZBOG STRUJE MEČ na „Marakani“ je kasnio 25 minuta jer je nestalo struje pola sata pre početka duela.

Naime, iskočili su osigurači na trafo stanici koja napaja stadion Crvene zvezde pa je oko 17.30 Ljutice Bogdana ostala bez struje.

Električari su brzo obavili posao, pa se duel ipak odigrao sa malim zakašnjenjem. Bez klasičnog zadnjeg veznog, sa Ristićem i Bosančićem naizmenično na toj poziciji i čak trojicom napadača Katijem, Rakićem i Despotovićem, ultra ofanzivna Zvezda je imala velikih problema sa čvrstim Sremcima u prvom delu.

Gosti iz Pećinaca su dobro koristili višak igrača u vezi, kontrolisali su igru i bili prilično opasni, pogotovo preko desne strane gde se Stefan Đorđević mučio sa Stanisavljevićem i Lakićevićem.

Sremci su na sreću domaćina stigli bez municije u Ljutice Bogadana, a skromnu napadačku igru, crveno-beli su ipak krunisali vođstvom.

Rakić je dobro primio pas Lazovića, lepo se oslobodio čuvara i šutirao ka praznoj mreži.

Prljević je na zemlji zaustavio udarac levom rukom a Nejc Pečnik je bio siguran egzekutor sa bele tačke.

Imali su „crveno-beli još nekoliko polukontri ali što zbog slabe završnice, što zbog dobrih odbrana Belića na pauzu su otišli sa minimalnom prednošću. Uvođenjem Marka Grujića od starta drugog dela, trener domaćina Nenad Lalatović uvideo je sopstvenu grešku i vratio se sistemu igre koji je forsirao od starta sezone.

Pritom, mladi vezista je zatvorio rupu u vezi, pa ni Donji Srem nije vodio igru kao u prvom delu.

Međutim, Zvezda je bila bledunjava, samo je povremeno pokazivala potencijal, ali i mane u defanzivi, pa je golman Rajković sjajno skratio ugao i sprečio Stanisavljevića da izjednači u 65. minutu.

Ni ulazak Avramovskog Zvezdinu igru nije učinio mnogo kreativnijom i konkretnijom.

Bilo je neklih akcija ali uglavnom je Lazović istavljen bez lopti i van igre, Katai je bio mnogo udaljen od gola, Rakić se bespotrebno vraćao po loptu do centra pa mu je tako manjkalo koncentracije da u 80. minutu iskorsiti zicer sa pet metara i reši meč.

Bodovi se pišu, ostalo je bilo za zaborav.

CRVENA ZVEZDA – DONjI SREM 1:0 (1:0) STRELCI: Pečnik u 35. iz penala, Stadion: Crvene zvezde.

Gledalaca: 6.830.

Sudija: Nenad Đokić (Užice) 6,5. CRVENA ZVEZDA: Rajković 7, Pečnik 7, Lazić 6, Pavićević 6, S. Đorđević 6, Bosančić 6 (od 66.

Avramovski -), Ristić 7, Lazović 6,5, Katai 6,5 (od 83.