Kvarovi su otklonjeni.

Meč Crvene zvezde i Donjeg Srema je kasnio, zbog nestanka struje na „Marakani“.

U pitnjanju je bio kvar na obližnjoj trafo stanici, pa meč nije počeo u 18. časova.

Ipak, sve je rešeno, pa su igrači izašli na teren i započeli utakmicu.

Poznati su i sastavi timova:Crvena zvezda: Rajković, Pečnik, Pavićević, Lazić, Đorđević – Bosančić, Ristić, Lazović, Katai – Despotović, RakićDonji Srem: Belić, Punoševac, Lakić – Pešić, Prjević, Lakićević – Bukorac, Ožegović, Đuro, Stanisavljević, Krunić – SpalevićDo kraja meča, osim šuta Grujića sa ivice šesnaesterca, nije bilo većih uzbuđenja, pa je Zvezda uspela da osvoji tri veoma važna boda pred nastavak trke sa Partizanom.

U 80. minutu je malo nedostajalo da bude 2:0, ali je odličan šut glavom Rakića odbranio golman Belić.

Po dve izgledne prilike su viđene na obe strane.

Prvo je Stanisavljević u 65. minutu imao dobru priliku, ali je golman Rajković na vreme istrčao i skratio ugao.

Još jedna sporna situacija.

Sa oko 17-18 metara je Spalević poslao loptu iza leđa Rajkovića, ali je pogotak poništen zbog ofsajda.

Teško je proceniti da li je ofsajd uopšte postojao.

Samo nekoliko minuta posle dolaska u vođstvo Zvezda je imala priliku da uveća prednost, ali je sjajan šut Bosančića sa oko 25 metara odlično zaustavio golman Belić.

Inicijativu je u većem delu prvog poluvremena imao Donji Srem, ali kada ne iskoristite svoje šanse, sledi kazna.

Upravo to se dogodilo u 35. minutu kada je Nejc Pečnik iz penala doveo svoj tim u vođstvo.

Tome je prethodio prodor Lazovića, koji je proigrao Rakića, posle čijeg šuta je lopta kapitena Prljevića pogodila u ruku, a sudija nije imao dilemu, već je pokazao na belu tačku.

I pored toga što se utakmica igra na našem najvećem stadionu i što Zvezda igra pred domaćim navijačima, gosti su bolji rival na terenu.

Igrači Donjeg Srema su „stisli“ crveno-bele, a najbolju priliku su propustili u 18. minutu kada je Spalević promašio loptu.

Inače, šest minuta pre toga su tražili penal, kada je Pečnik malo rukom, a malo glavom dokačio loptu, ali se sudijska pištaljka nije čula.

Najbolju šansu je Zvezda imala u 25. minutu, ali je Rakić šutirao glavom pored gola.