Košarkaši Crvene zvezde u u beogradskoj “Kombank areni” igraju premijerni meč ovosezonskog izdanja Evrolige protiv Galatasaraja.

Izabranici Dejana Radonjića u poslednji kvartal ulaze sa ogromnih plus 15, 63:48 (17:20, 29:10, 17:18).

Početak treće deonice doneo je iskrzanu igru na obe strane, pa se na prve poene čekalo minut i po.

Lako su crveno-beli održavali kapital iz prve deonice sve do tri minuta pred kraj treće četvrtine, kada je Galatasaraj pripretio da se rezultatski vrati u igru iz minusa od 18 poena serijom 9:0 (52:43, 28. minut).

Ipak, kada je bilo najpotrebnije konce Zvezdine igre preuzeo je Markus Vilijams koji je, prvo poenima uz faul, a potom i trojkom uz zvuk sirene za istek pretposlednjeg kvartala vratio crveno-belima odličnih plus 15 pred poslednjih 10 minuta utakmice.

Sjajna druga deonica donela je crveno-belima odličnu prednost pred nastavak meča.

Jaka Blažič je otvorio drugu deonicu sa osam vezanih poena, kojima je Zvezda minus tri iz prve deonice prevela na plus šest (29:23), a kada se slovenačkom reprezentativcu u napadu priključio i Marjanović prednost domaćina je rasla iz napada u napad do maksimalnih 16 poena prednosti na kraju prvog poluvremena.

Crveno-beli su mnogo bolje počeli meč, posle na polovini prve deonice imali su prednost 13:6 (turski tim ubacio dve trojke), da bi ulaskom Aradorija Galatasaraj uspeo da uspostavi ravnotežu i do kraja prve deonice čak i dođe do plus pet (20:15, dve trojke Aradorija).

Ipak, poenima Blažiča u samoj završnici prve četvrtine izabranici Dejana Radonjića su došli do minusa od tri poena na kraju prve deonice – 20:17.