SHARE

Od izveštača “Sporta” iz KadizaČUDO u Kadizu, fantastičan podvig mladih “orlića”.

Naša fudbalska reprezentacija (do 21 godinu) izbacila je aktuelnog prvaka Starog kontinenta i plasirala se na Evropsko prvenstvo u Češkoj 2015. godine: Španija – Srbija 1:2. (prvi meč 0:0).

Već afirmisani asovi mlade “furije” bili su neporaženi pet godina ali ih je hrabra družina Radovana Ćurčića, iako desetkovana, “zaledila” juče na vrelom stadionu u Kadizu.

ZVIŽDUCI SRPSKOJ HIMNI ŠPANSKI navijači pokazali su nekulturu i sramno ponašanje kada su pre utakmice zviždali himni reprezentacije Srbije. U dramatičnom finišu, domaćini su uspeli da izjednače u 90. minutu preko Roberta, ali im je svaku nadu “ubio” Kostić u trećem minutu nadoknade.

Ovaj naš tim, bez desetorice standardnih igrača (petorica u A timu, četvorica povređenih i jedan “požuteo”) srčano se suprotstavio već poznatim i bogato plaćenim španskim zvezdicama Isku (Real M.), Muniainu (Atletiko M.), El Hadadiju (Barselona), Delofeu (Bilbao)…

Odlično ih je tatktički rasporedio i motivisao selektor Ćurčić tako da su nadmeni domaćini od starta naleteli na “tvrdo”, na žestok otpor i rivala spremnog na beskompromisnu bitku. Španci su od starta utakmice krenuli da poznatom pas-igrom pletu mrežu oko našeg gola.

Naleteli su na čvrst bedem koji su napravili naši momci.

Ipak, u dve situacije je golman Marko Dmitrović odličnim intervencijama zaustavio opanse napade Španaca.

U 13. minutu Iskov šut je išao pod prečku, ali je Dmitrović vrhovima prstiju loptu izbacio u korner.

Našto kasnije, u 22. minutu, domaćini su lepom akcijom prvi put nadigrali našu odbranu, Gomez je ostao sam, ali u duelu jedan na jedan nije uspeo da savlada golmana “orlića”, koji je našima ulio dodatno samopuzdanje. Kada bi nam se ukazala prilika, pretili smo iz kontri.

A koliko smo opasni, videlo se iz prvog pravog napada u 33. minutu.

Kostić je lepo proigrao Pešića po levom krilu, usledio je oštar centaršut upućen Srniću.

Njegov čuvar Gaja je kasnio, pa je pomalo panično uklizao.

Lopta je zakačila Rodrigeza i na našu veliku radost završilau mreži – 0:1. Požrtvovano smo se branili i u nastavku.

Imali smo sreće kada je Ramirez u 65. minutu pogodio stativu.

I odolevali smo sve do sudijske nadoknade kada je Roberto postigao slučajna gol.

Ipak, našto kasnije, Kostić je rešio sve dileme i doneo veliku radost Srbiji.ŠPANIJA: Kepa 6 – Mankiljo 6, S.

Gomez 6, Muniesa 6 (od 70.

Tores -), Gaja 5 – Niguez 6, Serhi Roberto 6, Isko 7 – Muniain 6 (od 55.

Ramirez 6,5), El Hadadi 5,5, Delofeu 5,5 (od 62.

Sarabija 6) SRBIJA: Dmitrović 8 – Stojković 7 (od 63.

Filipović 7), Veljković 7,5, Ćirković 7, Petrović 7 – Kovačević 7, Radoja 7 (od 85.

Mijailović -), Čaušić, Kostić 8, Srnić 7 – Pešić 7,5 (od 71. Čavrić 7)Igrač utakmice: Marko Dmitrović