SHARE

MANjE od dva meseca imaju rukometašice Srbije do Evropskog prvenstva, a pripremni turnir u Umagu idealna je prilika za uigravanje.

Naše dame večeras (19.00) odmeriće snage sa Hrvatskom. Vicešampionke planete pružile su dobru partiju na startu turnira, a šef stručnog štaba isprobavao je nove formacije u odbrani. – Na treninzima nismo imali vremena da uigravamo 3-2-1, pa smo to probali na okršaju sa Nemicama.

Zadovoljan sam igrom i borbenošću, a odbrana može još bolje – poručio je šef stručnog štaba našeg tima. Najefikasnija bila je Dragana Cvijić sa devet pogodaka, Andrea Lekić postigla je pet, a Sanja Damnjanović tri. – Zaslužili smo pobedu i mislim da smo bolje od njih igrali – nije bila zadovoljna remijem Damnjanović. – U prvom poluvremenu imali smo mnogo promašenih zicera i mogli smo odigrati bolje napad u poslednjih deset minuta. Naše dame uoči samog šampionata u Hrvatskoj i Mađarskoj (7-21. decembar) imaće još jedan kontrolni turnir u Norveškoj.

Srpkinje će prvu fazu EP igrati u Osijeku, protiv Francuske, Crne Gore i Slovačke.