SHARE

U humanitarnom meču odigranom na Gradskom stadionu u Banjaluci, šampion Srbije Crvena zvezda je pred više od 8.000 gledala savladala banjalički Borac rezultatom 2-1.

Golove za Zvezdu su postigli Mihajlo Ristić u 13 minutu i Đorđre Despotović u 39 minutu.

Kao se ispostavilo jedini gol za Borac postigao je u poslednjem minutu prvog poluvremena Milan Kostić.

Fudbalskom prazniku na Gradskom stadionu su definitivno falili navijači Borca “Lešinari” koji su odlučili da bojkotuju utakmicu jer je prema njihovom mišljenju ona bila deo predizborne kampanje za parlamentarne i predsedničke izbore koji se u BiH održavaju u nedelju. Sama utakmica i sve vredno pažnje desilo se u prvom poluvremenu.

Borac je bolje otvorio utakmicu i preko standardno dobrog Joce Stokića imao veliku šansu u 5. minutu ali Kahriman je odlično reagovao. Nakon toga utakmica je bila nakratko prekinuta jer se od crveno-plavog dresa oprostio dugogodišnji kapiten Borca Draško Žarić. U nastavku utakmice Zvezda se trgla i preko Katija zapretila ali je golman Borca Avdukić odlično reagovao.

Ipak, Zvezda dolazi do vođstva u 13. minutu kada oštar centaršut Lazovića čisti odbrana Borca, ali na nogu Ristića koji sa dvadeset metara gađa donji desni ugao Avdukićevog gola i kome lopta ispod ruke završava u mreži.

OTKAZAN PRIJEM KOD DODIKA U petak u planu je bilo da igrače i stručni štab FK Crvena Zvezda i Borca primi predsednik RS Milorad Dodik ali do toga nije došlo.

Prijem je otkazan saopšteno je iz kabineta predsednika RS. Posle tri velike šanse domaćina, crveno-beli dupliraju prednost u 39. minutu, kada Lazović odlično centrira sa desne strane i pogađa Despotovića u glavu, za prednost od 2:0.

Ipak, Borac u poslednjem minutu prvog poluvremena dobija korner nakon kojeg na drugoj stativi ostaje sam Kostić i lagano šalje loptu u mrežu. U drugom poluvremenu oba trenera su izvršili po deset izmena i ritam utakmice je izgubljen.

Jedino vredno pažnje su bile tri akcije Kataija sa odličnim prodorima ali ipak bez gola. Najveće uzbuđenje u drugom poluvremenu je bilo kada je kapiten Zvezde, Nikola Mijalilović ustao sa klupe i pola sata delio autograme okupljenim klincima uz ovacije stadiona. Nakon odsviranog kraja utamice na stotine klinaca je uletelo na teren da uzme autograme od Zvedinih igrača, a toj navali nije mogao da se otme ni trener Lalatović koji je okružen navijačima potisivao autograme.

BUS ATRAKCIJAJedna od atrakcija utakmice je bio službeni autobus FK Crvena Zvezda koji je bio parkiran ispred stadiona i gde se pre početka utakmice na stotine navijača Zvede slikalo.

BORAC: Avdukić, Bečalić, Žarić, Jevtić, Kostić, Grujić, Žeravica, Žižović, Ilić, Subić.

Stokić.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Mijalilović, Planić, Lazović, P. Đorđević, Ristić, Gogić, Katai, Savićević, Gavrić, Depostović.