SHARE

Kao nekad.

Posle 23 godine klubovi sa prostora bivše Jugoslavije igraće zajedničku vaterpolo ligu.

Biće to jedno od najjačih takmičenja u Evropi, a koristi od jakih utakmica neće imati samo ekipe, već i reprezentacije Srbije, Hrvatske, Crne Gore i Slovenije.- Ove godine naše ekipe su dosta podmlađene, tako da je jasno da će Triglav liga pomoći igračima da brže sazrevaju.

Videćemo dosta kvalitetnih mečeva i sigurno je da smo i mi na dobitku – ističe predsednik Stručnog saveta VSS Anto Vasović.

Jadranska liga je krenula pre nekoliko godina, ali srpski klubovi su tek ove sezone dobili šansu da se nadmeću sa ekipama iz okruženja.

Prve godine timovi su podeljeni u dve grupe.

U A grupi su: Partizan Rajfajzen, Radnički Kon Tiki, Primorje, Mladost, Jadran Split, POŠK, Branik i Budva, a u B: Crvena zvezda, Vojvodina, Jug, Mornar, Jadran HN, Primorac i Medveščak.

Odustala je Opatija.

Prvi deo igra se od 4. oktobra do 31. januara.

Potom prve četiri ekipe formiraju grupu za plasman od 1. do 8. mesta, a preostale od 9. do 15.

Druga runda traje od 4. februara do 28. marta.

Najbolje četiri ekipe igraće 3. i 4. aprila Fajnal-for.

Trofej brani Primorje, a njemu uz rame je i Jug.

Naši klubovi su letos ostali bez velikih zvezda, ali se veruje će se igrači Partizana, Crvene zvezde, Radničkog i Vojvodine prikazati u što boljem svetlu.- Veliki broj kvalitetnih utakmica je neophodan da bi se stvorio igrač.

Mi smo ovo takmičenje želeli iz sve snage, a Partizan je odavno hteo da zaigra na Jadranu.

Pre dve godine napravili smo najjaču ligu na svetu, ali smo se ove vratili u sredinu.

Ovo je zajednički napor da se napravi dobar proizvod.

Partizan sada ima veoma mlad tim, prijaće mu jake utakmice.

Nismo opterećeni rezultatom, ali ćemo insistirati na našem stilu igre – naglašava strateg Partizana Rajfajzen Vladimir Vujasinović.

DERBI NA BANjICIPRVO koloA grupa: Subota: Primorje – Jadran ST (19.00), Mladost – Branik (18.00), POŠK – Budva (18.45).

Nedelja: Partizan Rajfajzen – Radnički Kon Tiki (Banjica, 17.15, ulaz slobodan).

B grupa: Subota: Primorac – Vojvodina (20.00), Mornar – Jug (17.15), Jadran HN – Medveščak (19.00).

Slobodna je Crvena zvezda.

Sve utakmice prenosiće TV „Arenasport“.

SHARE

Оставите одговор