SHARE

Fudbaleri Valensije sudanas na svom terenu savladali aktuelnog prvaka Španije, Atletiko iz Madrida sa 3:1 u sedmom kolu Primere.”Slepi miševi” poveli su u šestom minutu autogolom Mirande, a samo 60-ak sekundi kasnije prednost raspoloženog domaćina duplirao je Andre Gomes.

Već u 13. minutu bilo je 3:0 za ekipu Valensije, a mrežu gostiju pogodio je defanzivac Nikolas Otamendi.

Poraz Madriđana donekle je ublažio hrvatski internacionalac Mario Mandžukić pogotkom u 29. minutu.

Meč je mogao da bude i neizvesniji, ali u 45. minutu Giljerme Sikera nije iskoristio penal za Atletiko, pa je šampion Španije morao da se pomiri sa porazom, prvim u Primeri ove sezone.

Valensija sada ima 17 bodova, jedan više od Barselona koja od 18 sati gostuje Rajo Valjekanu.