Totenhem je u Londonu ispustio pobedu protiv Bešiktaša (1:1), u utakmicama 2. kola Lige Evrope.

Londonski „petlovi“ prokockali su pobedu protiv Bešiktaša na Vajt Hart Lejnu, gde su gosti iz Istanbula došli do boda golom u 89. minutu iz penala, a strelac je bio Demba Ba.

U ostalim mečevima postignuti su uglavnom očekivani rezultati.

Napoli je slavio u Bratislavi (2:0), Fiorentina u Minsku (3:0), Sparta u Pragu (3:1), a Inter u Milanu (2:0).

Zanimljivo je da je srpski defanzivac Nemanja Vidić u dresu nero-azura meč protiv Karabaha odgledao sa klupe, dok je Zdravko Kuzmanović bio starter i igrao je do 59. minuta.

U timu Fiorentine Nenad Tomović je odigrao ceo meč protiv Slovana, kao i Nikola Maksimović u Torinu protiv Kopenhagena, Miroslav Radović je igrao za Legiju do pred sam kraj u pobedi protiv Trabzona, dok je Antonio Rukavina u Viljarealu protiv Apolona zbog povrede morao van terena u 15. minutu.

Torino je slavio kod kuće nad Kopenhagenom golom Kvaljarele tek u sudijskoj nadoknadi iz penala.

Rezultati:A grupa:Cirih – Borusija Menhengladbah 1:1, Viljareal – Apolon 4:0.

Tabela: Viljareal 4 boda, Apolon 3, Borusija Menhengladbah 2, Cirih 1.

B grupa:Helsinki – Briž 0:3, Torino – Kopenhagen 1:0.

Tabela: Briž i Torino po 4, Kopenhagen 3, Helsinki 0.

C grupa:Asteras – Partizan 2:0, Totenhem – Bešiktaš 1:1.

Tabela: Asteras 4, Bešiktaš i Totenhem po 2, Partizan 1.

D grupa:Astra – Salcburg 1:2, Seltik – Dinamo Zagreb 1:0.

Tabela: Salcburg i Seltik po 4, Dinamo Zagreb 3, Astra 0.

E grupa:Dinamo Moskva – PSV Ajndhoven 1:0, Estoril – Panatinaikos 2:0.

Tabela: Dinamo Moskva 6, Estoril i PSV po 3, Panatinaikos 0.

F grupa:Sent Etjen – Dnjepar 0:0, Inter – Karabah 2:0.

Tabela: Inter 6, Sent Etjen 2, Dnjepar i Karabah po 1.

G grupa:Fejenord – Standard Lijež 2:1, Rijeka – Sevilja 2:2.

Tabela: Sevilja 4, Standard i Fejenord po 3, Rijeka 1.

H grupa:Volfsburg – Lil 1:1, Krasnodar – Everton 1:1.

Tabela: Everton 4, Krasnodar i Lil po 2, Volfsburg 1.

I grupa:Sparta Prag – Jang Bojs 3:1, Slovan Bratislava – Napoli 0:2.

Tabela: Napoli 6, Jang Bojs i Sparta po 3, Slovan 0.

J grupa:Dinamo Kijev – Steaua 3:1, Alborg – Rio Ave 1:0.

Tabela: Dinamo Kijev 6, Steaua i Alborg po 3, Rio Ave 0.

K grupa:Gengan – PAOK 2:0, Dinamo Minsk – Fiorentina 0:3.

Tabela: Fiorentina 6, PAOK i Gengan po 3, Dinamo Minsk 0.

L grupa:Lokeren – Metalist Harkov 1:0, Trabzon – Legija Varšava 0:1.

Tabela: Legija 6, Trabzon i Lokeren po 3, Metalist 0.

U utakmicama 3. kola, 23. oktobra, sastaju se Viljareal – Cirih, Borusija Menhengladbah – Apolon (A grupa), Torino – Helsinki, Briž – Kopenhagen (B), Totenhem – Asteras, Partizan – Bešiktaš (C), Seltik – Astra, Salcburg – Dinamo Zagreb (D), Estoril – Dinamo Moskva, PSV – Panatinaikos (E), Inter – Sent Etjen, Dnjepar – Karabah (F), Rijeka – Fejenord, Standard – Sevilja (G), Krasnodar – Volfsburg, Lil – Everton (H), Slovan – Sparta, Jang Bojs – Napoli (I), Alborg – Dinamo Kijev, Steaua – Rio Ave (J), Dinamo Minsk – Gengan, PAOK – Fiorentina (K), Trabzon – Lokeren i Metalist – Legija (L).

Ostavi poruku