SHARE

INFORMACIJE o onome što Partizan očekuje u duelu sa Asterasom poslednjih dana stižu sa svih strana.

Stručni štab je imao izvidnicu na prethodnom prvenstvenom meču Asterasa, nekadašnji igrač crno-belih Brana Ilić je do tančina izanalizirao mogućnosti grčkog tima, a prilike u klubu sa Peloponeza dobro poznaje i Goran Stevanović.

Nekadašnji pomoćnik selektora Ilije Petkovića, trener Partizana i selektor Gane prisustvovao je tokom vikenda utakmici u kojoj je Platanja ugostila Asteras (0:1).

– Primetno je da se radi o ekipi koja igra potpuno drugačije kao domaćin i kada gostuje.

Pred svojim navijačima su agresivniji i borbeniji, na strani značajno povučeniji.

Tako su i sada na gostovanju Platanji počeli prilično rezervisano.

Mogli su već na poluvremenu da imaju gol ili dva minusa, kasnije su uspeli da uspostave kontrolu – kaže Stevanović.

– Nije teško iz njihovih utakmica zaključiti da vole i znaju da drže loptu u posedu.

Sve će se rešavati na sredini, a Partizan će morati da pruži maksimum kako bi parirao u tom segmentu od prvog do poslednjeg minuta.

Kada protivnik upadne u njihov ritam, na stadionu u Tripoliju teško dobija priliku da se izvuče.

Stevanović tvrdi da današnji rival srpskog vicešampiona nema mnogo mana i da je organizacion o odmah uz rame grčkim velikanima.

Ipak, postoji i minus koji bi mogao da “ispliva” već večeras.

– Asteras ima izuzetno kvalitetan igrački kadar, ali i tanku klupu.

Trener Vergetis može da računa na 13-14 igrača, što je u borbi za dva trofeja praktično neizdrživo.

Sigurno je da će na oba fronta biti ambiciozni, ali je veliko pitanje u kojoj meri će uspeti – završio je Stevanović.