SHARE

ZVEZDA drži korak sa Partizanom, a za to im je bila dovoljna i pobeda od 1:0 u Čačku.

Još jednom se pokazalo da je jako nezgodno pobediti istog rivala dva puta u kratkom razmaku, a crveno-beli su imali sreće da Borac nije uspeo da naplati period jako dobre igre u drugom poluvremenu.

Mislim da su u tih 45 minuta Čačani bili mnogo bolji nego u sva preostala tri poluvremena protiv ekipe Nenada Lalatovića.

Za Zvezdu je jako bitno što pored dobrog kolektivnog izdanja individualni kvalitet pojedinih igrača dolazi do izražaja.

Tu pre svega mislim na Lazovića, ali i Bosančića koji je najavio da polako ulazi u formu zbog koje je i doveden u Crvenu zvezdu.

Ono što mene posebno fascinira je lakoća sa kojom brani Predrag Rajković.

Neverovatno je da neko sa toliko malo godina ima tako veliku dozu samopouzdanja.

Siguran sam da će taj ogroman potencijal koji poseduje pretvoriti u zavidnu reprezentativnu karijeru.

Muke Jagodinaca se nastavljaju i posle gostovanja Novom Pazaru, a situacija u ovom klubu je najbolji pokazatelj da ekipe koje počinju sezonu vrlo rano jako teško tempiraju formu na željeni način.

Jagodinci plaćaju ceh učešću na evropskoj sceni, ali očekujem da vrlo brzo dođu do daha.

Prvi uspeh Voždovca je za mene očekivan jer je bilo jasno da shodno kvalitetu koji tim poseduje u nekom trenutku moraju da krenu sa mrtve tačke.

Pobeda Čukaričkog samo je potvrdila moju tezu da iskustvo u ovoj ligi donosi prevagu.

Kada Matića nije bilo u timu, nije bilo ni rezultata, a sada je sa dva gola vodio svoj tim ka rutinskoj pobedi na Vračaru.

Što se ostalih utakmica tiče, neki poseban komentar nije potreban, uglavnom se radi o prilično standardnoj dominaciji ekipa koje utakmice igraju kao domaćini.

TIM KOLA: Rajković (C.

zvezda) 7,5 – Tintor (N.

Pazar) 8, Vuković (N.

Pazar) 7,5, Jović (Radnički 1923) 7,5 – Lazović (C.

zvezda) 8, Babović (Voždovac) 7,5, Matić (Čukarički) 8, Kecap (N.

Pazar) 8, Mijić (N.

Pazar) 8 – Milić (Spartak) 7,5, Jevtović (N.

Pazar) 8.

IGRAČ KOLA: Igor Matić (Čukarički) KAD igra Matić, ni “brđani” nemaju problema da zabeleže dobar rezultat.

Iskusni plejmejker je na Vračaru imao baš radni ponedeljak, našao se prvo u ulozi dvostrukog strelca, ali i asistenta za treći gol, pa se može reći da je “sam pobedio Rad”.

Nekadašnje dete Zemuna samo dokazuje da kvalitet uvek prkosi godinama.

STATISTIKA KOLO 7.

MEČEVA: 7 GOLOVA: 12 Prosek: 1.714 PENALA: – Realizovanih: – ŽUTIH KARTONA: 38 Prosek: 5.43 Najviše: D.SM.