SHARE

CRVENA zvezda je uspešno zaobišla čačansku minu koja je prethodinih godina umela da eksplodira crveno-belima u lice u najdelikatnijim momentima i odalji ih od borbe za titulu.

Debitanskim golom Nenada Gavrića u 21.

minutu, šampion Srbije je preskočio večitog rivala iz Humske i bar na neko vreme, dok Partizan ne odigra zaostali meč sa OFK Beogradom, zaseo na čelo tabele.

Kad je lopta zaparala mrežu, u Nenadu Gavriću eksplodirale su emocije, skinuo je dres i gordo, kao svaki ponosni sin, pokazao majicu na kojoj je lik njegovog pokojnog oca Miloša, preminulog pre dve godine.

“Hvala ti za sve”, pisalo je, a pogled u nebo i dva uzdignuta prsta jasno su govorila kome je gol bio posvećen.

RAKIĆU SAMO POZLILO GOLGETER Zvezde Đorđe Rakić posle šuta i odbrane Petrića koji je prethodio golu Gavrića, ustupio je mesto Đorđu Despotoviću.

Razlog nije povreda već mu je odjednom pozlilo, imao je mučninu i nije mogao da više izdrži na terenu.

Posle ukazane pomoći i odmora, Rakiću je bilo bolje.

– Otac bi danas bio ponosan, bio mi je velika podrška.

Kao neko ko je i sam igrao fudbal, razumeo me je i usmeravao odmalena.

S njim sam voleo da pričam o fudbalu, bio je ponosan na mene isto koliko sam ja gord na njega.

Nažalost, nije među nama, a ja sam eto, na ovaj način hteo da mu odam počast i zahvalim za sve što sam postigao i što ću, nadam se postići.

Majicu nosim stalno ispod dresa osim kad je leto i kad su velike vrućine.

Gol sam posvetio ocu, ali i mojoj familiji, koja mi je uvek najveća podrška – emotivno, ali mirno je i dan posle govorio o svojim osećanjima 22-godišnji Šapčanin.

Egzekutor crveno-belog uspeha je i igrač sa najviše šuteva ka golu protivnika.

– Ma u Kupu sam od 28 šuteva ka golu Borca uputio čak 14! Do sada su golmani nešto branili, često sam bio i neprecizan, ali ovaj pogodak u Čačku je važnošću bar delom nadomestio dosadašnje propale pokušaje.

Borac je pobeđen dva puta u sedam dana, kraj Morave je Zvezda često umela da zastane i izgubi korak u prvenstvenoj trci.

– Srušili smo i tu neugodnu tradiciju ne baš dobrih rezultata u Čačku jer smo od tri poslednja gostovanja osvojili samo četiri boda.

Igrali smo maksimalno ozbiljno i angažovano, stvorili nekoliko dobrih prilika i sasvim zasluženo dobili.

Iako imamo meč više, lepo je biti na čelu tabele…

Osvojenih 19 bodova, gol-razlika posle sedam kola 10:0, učinak je za svaku pohvalu s obzirom na koji je način formiran tim.

Kvalitet igre još prilično varira, ali Gavrića to ne brine.

– Mnogo smo problema imali, jedan se tim spremao u Sloveniji, drugi je igrao prva četiri kola, bilo je povreda, igrači su dolazili tokom celog leta i oscilacije su bile očekivane.

Međutim, ovaj naš tim ima kvalitet da odbrani titulu, a sa svakom novom pauzom bićemo sve jači i uigraniji.

Iako smo svesni mana, imamo mnogo razloga da budemo zadovoljni u ovom momentu jer se naziru trajni pomaci – zaključio je junak Zvezdinog uspeha u Čačku.

RAJKOVIĆ – 657 MINUTA GOLMAN Predrag Rajković nesavladan je 657 minuta (630 minuta ove i 27 prošle sezone) i sve je bliži rekordu Zvonka Milojevića od 896 minuta.

Do rekorda mu nedostaje 240 minuta, što znači da bi trebalo da ostane nesavladan u duelima sa Voždovcem na “Marakani”, Partizanom u Humskoj i 60 minuta protiv Donjeg Srema na stadionu Zvezde.