SHARE

Dan za istoriju fudbala u ovom kraju Srbije.

Prvi put u svojoj istoriji Novi Pazar je pred svojim navijačima odigrao utakmicu pod reflektorima.

Ambijent za pamćenje, a upravo noćni termin utakmice bio je motiv i navijačima ovog kluba da dobro napune tribine, pa ih je na tribinama bilo preko sedam hiljada.A to je ulilo dodatnu snagu izabranicima Milorada Kosanovića da u prvih 45 minuta odigraju zaista u furioznom tempu.

Pogodili su i dva puta mrežu Jagodine i na odmor otišli sa zaista zavidnim kapitalom.

Počelo je – prekidom.

Naime u 4.

minutu domaći navijači su bacili na teren više od deset baklji, pa je glavni sudija utakmice Robert Kiš Čepegi morao da prekine utakmicu.

Vetar je odneo dim, a terenom je zagospodario Novi Pazar.I to preko Brazilca Matoša.

Nekadašnjem prvotimcu slavnog Palmeirasa ovo je bio debi u dresu Pazaraca i videlo se da će predstavljati veliko pojačanje.

Zapretio je Matoš u 7.

minutu, ali je njegov udarac bio izblokiran.

Imao je tada domaćin mnogo više od igre pleo mrežu oko gola Đuričića i u 28.

minutu stigao do prednosti.Grešku srednjeg reda Jagodine iskoristio je Admir Kecap.

Presekao je akciju, uzeo loptu, vukao je prema šesnaestercu domaćina, a potom raspalio po njoj.

Rezantan udarac i lopta je završila u donjem desnom uglu Anđelka Đuričića.Još se radost na tribinama nije stišala, a domaćin je udvostručio prednost.Radivojević je veoma vešto izbegao ofsajd zamku gostiju, u pravom trenutku loptu dobio od Mijića i sa ivice šesnaesterca ne čekajući ni trena levom nogom pogodio „pauka” u desnom uglu gola Jagodine.

Evrogol u evropskom ambijentu.Nisu se Pazarci zaustavili ni kod tog rezultata, držali su visok ritam igre, a sve što su Jagodinci uradili bila je šansa Nemanje Arsenijevića kada se našao oči u oči sa Zečevićem, ali je slabo zahvatio loptu.U drugom poluvremenu nije bilo toliko vatre i ritma.

Domaćin je umrtvio igru, što je bilo i za očekivati i u takvom odnosu snaga došlo se do smiraja utakmice, a onda nova lopta u mreži Đuričića.Ponovo se u ulozi asistenta našao Miloš Mijić, koji je sjajno prošao po desnom krilu, kao na tacni poslužio Jevtovića, koji fantastičnim udarcem makazicama pogađa desni gornji ugao gostujućeg gola.

NOVI PAZAR – JAGODINA 3:0 (2:0)Strelci: 1:0 Kecap u 28, 2:0 Radivojević u 35, 3:0 Jevtović u 84.