Naslovna Fudbal Serija A: Kaljari razbio Inter na “Meaci”, Vidić skrivio penal

Serija A: Kaljari razbio Inter na “Meaci”, Vidić skrivio penal

0

Fudbaleri Kaljarija priredili su veliko iznenađenje savladavši u gostima ekipu Intera sa 4:1, dok je Milan odigrao u Ćezeni nerešeno 1:1, u utakmicama 5.

kola italijanske Serije A.

Sardinjani su u velikom stilu već u prvom poluvremenu srušili favorizovane “neroazure”, a junak susreta bio je trostruki strelac, Šveđanin Albin Ekdal.

Kaljari je mogao u do ubedljivijeg uspeha da je Ćosu realizovao penal, kojeg je skrivio srpski defanzivac Nemanja Vidić prekršajem u kaznenom prostoru.

Gostima je olakšan posao nakon što je Nagatomo morao van terena već 27.

minutu zbog dva žuta kartona.

Kaljari je postigao prvu pobedu ove sezone i pobegao iz opasne zone dok je Inter pretrpeo prvi poraz.

Vidić je odigrao ceo meč u ekipi domaćina, a Zdravko Kuzmanović presedeo je na klupi.

Milan je iščupao bod na gostovanju u Ćezeni, gde je njegov defanzivac Zapata isključen pola sata pred kraj, a istim rezultatom završen je meč između Torina i Fiorentine (1:1).

U timu domaćina Ivan Radovanović je odigrao svih 90 minuta, dok je Nenad Tomović u Fiorentini presedeo na klupi.

U remiju Kjeva i Empolija (1:1) srpski internaconalac Ivan Radovanović bio je starter i odigrao je celu utakmicu.

Rezultati:Ćezena – Milan 1:1 (Suki 10 – Rami 19)Kjevo – Empoli 1:1 (Međoni 50 – Pukjareli 59)Inter – Kaljari 1:4 (Osvaldo 18 – Sau 10, Ekdal 29, 34, 44)Torino – Fiorentina 1:1 (Kvaljarela 62 – Bubakar 78)Sasuolo – Napoli 0:1 (Kaljehon 28) Od 20.45 sati igraju Đenova i Sampdorija.

Odigrano u subotu: Roma – Verona 2:0, Atalanta – Juventus 0:3.

U ponedeljak se sastaju Udineze – Parma i Palermo – Lacio.

Tabela: Juventus i Roma po 15 bodova, Udineze 9, Sampdorija, Inter, Milan i Verona po 8, Napoli 7, itd.