SHARE

Фудбалери Партизна победили су вечерас на свом терену екипу Чукаричког са 4:2 (1:2) у дерби мечу петог кола Суперлиге Србије.

Партизан се овим тријумфом издвојио на челу табеле, пошто је Црвена звезда одиграла нерешено 0:0 против Напретка у Крушевцу.

Црно-бели су одиграли још један “луди” меч ове сезоне и после преокрета дошли до повољног исхода.

Предност домаћину донео је Данило Пантић после 10 минута игре. Ипак, Чукарички је за са само два минута преокренуо на 2:1.

Прво је Никола Стојиљковић главом преварио голмана Лукача, да би онда Славољуб Срнић евроголом шокирао навијаче у Хумској.

У наставку меча изабраници Марка Николића заиграли су много боље и головима Данка Лазовића у 53, Петра Шкулетића у 75. и Предрага Луке у 84. минуту дошли до пете победе у шампионату.

Утакмица је почела минутом ћутања поводом смрти Милана Галића и Јоакима Виславског, чланова чувених Партизанових беба.

У осталим мечевима 5. кола Борац и ОФК Београд одиграли су у Чачку нерешено (1:1), док је Раднички из Крагујевца победио домаћи Вождовац са 0:1.