Srbija ubedljivo savladala Brazil i plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva! Odlična odbrana i dalekometna paljba „orlova“ obeležili meč u Madridu. Teodosić najefikasniji sa 23 poena. Protivnik u polufinalu Španija ili Francuska.

Kakav meč „orlova“! Košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale prvenstva sveta pošto je u četvrtfinalnoj utakmici u Madridu savladala selekciju Brazila sa 84:56 (21:17, 16:15, 29:12, 18:12).

Izabranici selektora Aleksandra Đorđevića ostvarili su podvig, a fantastičnom igrom deklasirali su kvalitetnog rivala i zasluženo stekli priliku da se bore za medalju.

Velika borba vodila se u prvom poluvremenu. Ekipe su bile prilično izjednačene, a Srbija na veliki odmor odlazi sa prednošću od 37:32.

Prelomna je bila treća četvrtina, koju su srpski košarkaši sjajno započeli. Posle jednog faula nad Raduljicom, Brazilci zbog prigovora dobijaju dve tehničke greške i „orlovi“ prelaze prednost od deset poena.

To je bio početak kraja Brazila. Srbija u nastavku smirenom igrom i fantastičnom odbranom stiže do još ubedljivije prednosti, koju uspeva da zadrži, lak i poveća u poslednjoj deonici i stiže do velike pobede.

Plasmanom u polufinale Mundobasketa u Španiji reprezentacija Srbije ponovila je uspeh od pre četiri godina sa šampionata u Turskoj.

U borbi za finale, u petak u Madridu, košarkaši Srbije čekaju boljeg iz preostalog četvrtfinalnog duela u kojem se od 22 sata sastaju Francuska i domaćin Španija.

U drugom polufinalu u četvrtak u Barseloni igraju Litvanija i SAD.