Preživeo je Partizan! U prvom meču baraža za Ligu Evrope prošao je za 90 i kusur minuta put od provalije i nepovrata do stepenika pred Ligu Evrope. Pao je Nefči u Humskoj 3:2 (2:2) iako to niko nije poverovao u 17. minutu kada je na semaforu zasvetlelo – 0:2!

Goru stvar Partizan nije mogao da poželi sebi usred avgusta. Utakmicu godine, praktično meč sezone, igrao je u smiraj leta. Dok se ostatak fudbalske Evrope tek zagreva, crno-beli su možda igrali i poslednji evropski duel u 2014. godini u Humskoj 1. Nikad se ne zna…

Sve je nekako ličilo na meč velikih nada i razočarenja protiv Ludogoreca u revanšu kvalifikcija za Ligu šampiona.

Nefči je lako, prelako dočao do 0:2. Veći opis bruke i očajne odbrambene taktike ne treba od činjenice da je dva rana šamara „popio“ od štopera gostujuće ekipe. Štopera?! Brazilac Denis Silva Kruz je kao na poljančetu iskoristio dve uigrane akcije sa treninga Azera i lako matirao nemoćnog Lukača u 11. i 17. minutu.

Nefči je tako krunisao terensku dominaciju u prvih 20 minuta, iako je Marko Nikolić najavio rastrčaniji i agresivniji Partizan. Baš ništa od toga niko od živih svedoka na stadionu ili onih pored tv ekrana nije video.

Već od drugog gola gostiju Humskom se orilo: „Uprava, napolje!“ I nije prestajalo do poluvremena.

Partizan je, baš kao pre dve nedelje protiv Bugara, počeo da igra posle 0:2. sudbina se poigrala sa dvostrukim strelcom Silvom, koji je u 30. minutu postaotrostruki strelac pošto je posle prekida i centaršuta drinčića u srce šesnaesterca, glavom matirao Sašu Stamenkovića. Srbin među stativama gostiju bio je možda i adut više, ali n strani Partizana. Branio je loše. Sa dva „plivanja“ kroz vazduh častio je kao na tacni Nikolu Ninkovića koji u 4. i 26. minutu nije loptom mogao da pogodi prazan gol sa pet metara.

Samo dva minuta posle autogola Petar Grbić je izbegao ofsajd zamku, sportost i trmomost Stamenkovića i lako ga lobovao za 2:2. Kakav „dežavi“ i preslikan rezultatski scenario iz meča sa Ludogorecom. Neko se našalio da je falio još samo neki crveni karton.

Ipak, repriza, na sreću Marka Nikolića i njegovog tima, nije viđena. Preokrenuo je Partizan stvari naglavačke u 69. minutu posle još jednog auutogola. Elvin Junuzade preuzeo je ulogu tragičara meča i smestio loptu iza leđa Stamenkovića posle centaršuta Lazovića.

Bio je to period igre kada je Nefči pokazao da nema snage za više od sat vremena trčanja.

Danko Lazović mogao je da overi prolaz u Ligu Evrope i upotpuni preokret u 93. minutu. Stamenković je tek tada pokazao zašto ima ugovor u Azerbejdžanu. Odbranio je sebe, svoj tim i doneo nadu da će i revanš 28. avgusta u Bakuu biti uzbudljiv.

PARTIZAN – NEFČI
STRELCI: Silva (autogol) u 30, Grbić u 32. i Junuzade u 69. minutu (autogol) za Partizan, a Silva u 11. i 17. za Nefči. STADION Patizana. Gledalaca: 8.000 Sudija: Husein Goček (Turska) 6.
Igrač utakmice: Petar Grbić (Partizan).
PARTIZAN: Lukač 5,5, – Vulićević 6, Petrović 5,5, Stanković 6, Brašanac 6, – Grbić 7(od 70. S. Ilić- ), Drinčić 6,5, B.Ilić 6, Ninković 5,5(od 60. Živković 6 ), – Lazović 6, – Škuletić 6(od 80. Fofana -).
NEFČI: Stamenković 5,5,- Silva 7, Junuzade 5,5, Abdulajev 5,5(od 72. Kanales -), Aleks 6,- Vobaj 6,5, Ramos 6, Bertuči 5,5, Da Silva 6, Sejidov 5,5(od 82. Masimov -), -Nfor 7.

NIKOLIĆ KAŽNJEN
TRENER Partizana Marko Nikolić dobio je jednu lošu vest dva sata pre početka utakmice sa Nefčijem. Disciplinska komisija Fudbalskog saveza Srbije kaznila ga je za isključenje na poluvremenu utakmice protiv Radničkog u Nišu.
Nije pomoglo opradanje da je Nikolić bio „mirovnjak“ u tunelu „Čaira“ pa su mu disciplinci „odrezali“ suspenziju od jednog mela i 200.000 dinara. To znači da šef struke vicešampiona neće sedeti na klupi već u nedelju, u 3.kolu Superlige protiv Donjeg Srema u Humskoj 1.

OVACIJE STJEPANOVIĆU
DVOSTRUKI šampion Evrope, plivač Partizana Velimir Stjepanović okitio se sa dve zlatne medalje u trkama na 200 i 400 metara u Berlinu, a na poziv oficijelnog spikera u Humskoj 1 je pozdravljen ovacijama.