SHARE

Преживео је Партизан! У првом мечу баража за Лигу Европе прошао је за 90 и кусур минута пут од провалије и неповрата до степеника пред Лигу Европе. Пао је Нефчи у Хумској 3:2 (2:2) иако то нико није поверовао у 17. минуту када је на семафору засветлело – 0:2!

Гору ствар Партизан није могао да пожели себи усред августа. Утакмицу године, практично меч сезоне, играо је у смирај лета. Док се остатак фудбалске Европе тек загрева, црно-бели су можда играли и последњи европски дуел у 2014. години у Хумској 1. Никад се не зна…

Све је некако личило на меч великих нада и разочарења против Лудогореца у реваншу квалификција за Лигу шампиона.

Нефчи је лако, прелако дочао до 0:2. Већи опис бруке и очајне одбрамбене тактике не треба од чињенице да је два рана шамара “попио” од штопера гостујуће екипе. Штопера?! Бразилац Денис Силва Круз је као на пољанчету искористио две уигране акције са тренинга Азера и лако матирао немоћног Лукача у 11. и 17. минуту.

Нефчи је тако крунисао теренску доминацију у првих 20 минута, иако је Марко Николић најавио растрчанији и агресивнији Партизан. Баш ништа од тога нико од живих сведока на стадиону или оних поред тв екрана није видео.

Већ од другог гола гостију Хумском се орило: “Управа, напоље!” И није престајало до полувремена.

Партизан је, баш као пре две недеље против Бугара, почео да игра после 0:2. судбина се поиграла са двоструким стрелцом Силвом, који је у 30. минуту постаотроструки стрелац пошто је после прекида и центаршута дринчића у срце шеснаестерца, главом матирао Сашу Стаменковића. Србин међу стативама гостију био је можда и адут више, али н страни Партизана. Бранио је лоше. Са два “пливања” кроз ваздух частио је као на тацни Николу Нинковића који у 4. и 26. минуту није лоптом могао да погоди празан гол са пет метара.

Само два минута после аутогола Петар Грбић је избегао офсајд замку, спортост и трмомост Стаменковића и лако га лобовао за 2:2. Какав “дежави” и пресликан резултатски сценарио из меча са Лудогорецом. Неко се нашалио да је фалио још само неки црвени картон.

Ипак, реприза, на срећу Марка Николића и његовог тима, није виђена. Преокренуо је Партизан ствари наглавачке у 69. минуту после још једног ауутогола. Елвин Јунузаде преузео је улогу трагичара меча и сместио лопту иза леђа Стаменковића после центаршута Лазовића.

Био је то период игре када је Нефчи показао да нема снаге за више од сат времена трчања.

Данко Лазовић могао је да овери пролаз у Лигу Европе и употпуни преокрет у 93. минуту. Стаменковић је тек тада показао зашто има уговор у Азербејџану. Одбранио је себе, свој тим и донео наду да ће и реванш 28. августа у Бакуу бити узбудљив.

ПАРТИЗАН – НЕФЧИ
СТРЕЛЦИ: Силва (аутогол) у 30, Грбић у 32. и Јунузаде у 69. минуту (аутогол) за Партизан, а Силва у 11. и 17. за Нефчи. СТАДИОН Патизана. Гледалаца: 8.000 Судија: Хусеин Гочек (Турска) 6.
Играч утакмице: Петар Грбић (Партизан).
ПАРТИЗАН: Лукач 5,5, – Вулићевић 6, Петровић 5,5, Станковић 6, Брашанац 6, – Грбић 7(од 70. С. Илић- ), Дринчић 6,5, Б.Илић 6, Нинковић 5,5(од 60. Живковић 6 ), – Лазовић 6, – Шкулетић 6(од 80. Фофана -).
НЕФЧИ: Стаменковић 5,5,- Силва 7, Јунузаде 5,5, Абдулајев 5,5(од 72. Каналес -), Алекс 6,- Вобај 6,5, Рамос 6, Бертучи 5,5, Да Силва 6, Сејидов 5,5(од 82. Масимов -), -Нфор 7.

НИКОЛИЋ КАЖЊЕН
ТРЕНЕР Партизана Марко Николић добио је једну лошу вест два сата пре почетка утакмице са Нефчијем. Дисциплинска комисија Фудбалског савеза Србије казнила га је за искључење на полувремену утакмице против Радничког у Нишу.
Није помогло опрадање да је Николић био “мировњак” у тунелу “Чаира” па су му дисциплинци “одрезали” суспензију од једног мела и 200.000 динара. То значи да шеф струке вицешампиона неће седети на клупи већ у недељу, у 3.колу Суперлиге против Доњег Срема у Хумској 1.

ОВАЦИЈЕ СТЈЕПАНОВИЋУ
ДВОСТРУКИ шампион Европе, пливач Партизана Велимир Стјепановић окитио се са две златне медаље у тркама на 200 и 400 метара у Берлину, а на позив официјелног спикера у Хумској 1 је поздрављен овацијама.