Рукометна репрезентација Србије изгубила је вечерас од селекције Македоније са 22:19 (11:10) у трећем колу четвртфиналне Е групе.

Србија је коло пре краја изборила пласман у полуфинале, где ће у петак играти против селекције Хрватске. У другом полуфиналу састаће се Шпанија и Данска. Вечерашња утакмица одиграна је у „Београдској арени“ пред око 12.000 гледалаца, а судили су Кенет Абрахамсен и Арне Кристијансен из Норвешке.

Србија:
Станић, Марјанац (10 одбрана), Шешум 4, Вујин 5, Никчевић 1, Манојловић, Tоскић 1, Илић, Марковић 1, Продановић 1, Стојковић 1, Рнић, Бељански, Чутура, Станковић 2, Ненадић 3.

Македонија:
Ристовски (15 одбрана), Ангелов, Манасков, Стоилов 2, Алушовски 1, К. Лазаров 10, Митков, Јоновски, Ангеловски, Tемелков 1, Миркуловски, Маркоски, Мојсоски 2, Мојсовски 1, Димовски 3, Ф. Лазаров 2.

Седмерци:
Србија, Македонија 4/4.

Искључења:
Србија 2, Македонија 8 минута.

У утакмици без резултатског значаја за наш тим, селектор Веселин Вуковић се Македонији супроставио у измењеном саставу. Голман Дарко Станић, капитен Момир Илић и Далибор Чутура добили су заслужени одмор, а већу шансу него иначе добили су Жарко Шешум, Петар Ненадић, Драган Марјанац и Момир Рнић јуниор.

Утакмица је била резултатски неизвесна скоро до самог краја, а у узбудљивој завршници боље су се снашли Македонци који су у већем делу меча били мотивисанији и имали већу жељу за победом. Македонце је предводио најбољи стрелац првенства Кирил Лазаров, који је прво полувреме завршио са седам голова, од чега четири са линије седам метара.

Без уобичајене подршке публике наш тим није бриљирао, а противник је то искористио и у 20. Минуту први пут дошао до осетније предности (9:6). Србија је први пут на мечу повела у 38. минуту после сјајног потеза пивотемна Стојковића, али је противник или боље рећи увек расположени Лазаров имао одговор (14:16).

У наставку меча играло се гол за гол, тимови нису могли резултатски да се одлепе, али кључни тренутак десио се три минута пред крај меча када су Македонци поново дошли на два гола предности (21:19). Уследила је 13. одбрана Борка Ристовског и брза контра у којој је Лазаров прекинуо сву неизвесност око питања победника у овом мечу (22:19).

Илић: Окрећемо се полуфиналу са Хрватима

Капитен рукометне репрезентације Србије Момир Илић изјавио је након вечерашњег првог пораза на шампионату Европе против Македоније (19:22), да је екипа већ размишљала о полуфиналу против Хрватске и борби за медаље.
„Знали смо да данашња утакмица нема никакав такмичарски значај и због тога у екипи није било борбеног набоја. Сада стављамо акценат на утакмицу са Хрватима који су једна од најбољих репрезентација на првенству“, рекао је Илић.

Он је нагласуо да ће наш тим у мечу против Хрватске имати највећи адут, „феноменалну публику“.
Жарко Шешум је оценио да је данашња утакмица против Македоније било својеврсно затишје пред буру.
„Данас против Македоније нисмо били мотивисани, јер смо већ у полуфиналу тако да је вероватно то био разлог што смо промашивали онолико зицера. У тим промашајима је и кључ нашег пораза“, рекао је Шешум.

Никола Манојловић је рекао да је наш тим данас био прилично резервисан управо због сазнања да је утакмица без значаја.
„Tешко је играти овакве утакмице, када сте емотивно потпуно индиферентни. Ипак, оно што је добро јесте да смо сачцували тај резервоар снаге, мотива и борбености који ће нам требати у мечу за улазак у финале“, рекао је Манојловић.

Пивот Растко Стојковић је нагласио да сада „идемо пуног срца и са емоцијама“ у полуфинале.
Голман Дарко Станић рекао је да наредни меч бити „тврда и борбена утакмица“.
„Очекујем да навијачи напуне Арену како бисмо заједно дошли до финала, а после и до злата“, рекао је Станић и додао да ће меч са Хрватима има „посебну чар“.

Далибор Чутура је објаснио данашњи пораз против Македоније једноставном цињеницом да је „требало одморити играче“ пред меч у петак.
„Нисмо свакако изашли на терен да изгубимо, али нисмо имали тако јак мотив као што ћемо имати у предстојећем мечу… Доста је било ротација у тиму како би се сачувала свежина за наредни меч. Коначни циљ нам је злато“, поручио је Чутура.