SHARE

Ватерполо репрезентација Србије убедљиво је савладала данас селекцију Румуније са 14:5 (3:0, 4:0, 3:1, 4:4), у четвртом колу Б групе првенства Европе.

Tо је четврта узастопна победа Србије која води на табели с максималним бројем бодова, док су Румуни претрпели и четврти пораз.

Наредну утакмицу српски ватерполисти играју у понедељак од 16 часова против Црне Горе.

Првопласирана екипа у групи директно пролази у полуфинале првенства Европе и имаће два дана одмора више.

Пред око 1.000 гледалаца у базену “Петер ван ден Хугенбанд”, судили су Tајран (Tурска) и Коризна (Пољска).

Србија: Соро, Шапоњић 1, Гоцић 1, Удовичић 2, Ћук 1, Пијетловић 4, Никић 1, Алексић, Рађен 1, Филиповић, Прлаиновиц 3, С. Митровић, Б. Митровић.

Румунија: Стојенеску, Раду, Негреан, Ђакону 2, Јосеп 2, Бусила, Матеи, Киовану, Гванта, Ђорђеску, Гибан, Кадар, Драгусин.

Играч више: Србија 8 (5), Румунија 8 (2).

Петерци: Србија 2 (2), Румунија 1 (1).

Српски ватерполисти сигурно газе према пласману у полуфинале шампионата Европе. После бриљантне победе против Хрватске, момци селектора Дејана Удовичића (меч гледао са трибина због суспензије) максимално су одрадили посао и против традиционално незгодне Румуније.

Најбоља реч која описује игру Србије је доминација, јер како другачије назвати ситуацију у којој после прве две четвртине на семафору пише 7:0, а ривал први пут тресе мрежу голмана Слободана Сора у 18. минуту утакмице.

Фуриозан старт на крилима сјајног капитена Вање Удовичића и центара Душка Пијетловића и Слободана Никића омогућио је нашем селектору да одмара најважније играче, а уједно и укаже шансу резервном голману Браниславу Митровићу.

Ипак, меч са Румунима свакако ће најдуже памтити млади Алекса Шапоњић, који је у финишу меча из петерца постигао први гол у сениорској селекцији.

Србија у последњем колу игра против Црне Горе и уколико наставе са досадашњим играма прво место у групи сигурно неће доћи у питање.