Kandidat za predsjedavajućeg Savjeta ministara BiH Vjekoslav Bevanda rekao je da će njegovi prioriteti, ako bude imenovan na tu funkciju, biti ekonomija i evropski put.

„Mislim da je dogovor pokazao da se moramo suočiti sa svim problemima koji stoje pred nama. Moramo se vratiti na kolosijek prema Briselu“, rekao je Bevanda za današnji „Dnevni avaz“.

On je naglasio da BiH mora da krene snažnije u ispunjavanje uslova za članstvo u toj zajednici.

Prema Bevandinom mišljenju, važna je i koordinacija unutar Savjeta ministara BiH, u čemu je i najvažnija uloga predsjedavajućeg i koordinacija između entiteta.

Kad je riječ o imenima mogućih kandidata koji se spominju u javnosti, Bevanda naglašava da ni prema kome od njih nema negativno mišljenje niti ima neko za koga bi rekao da sa njim ne želi da sarađuje.

Bervanda očekuje da bi u fotelju predsjedavajućeg Savjeta ministara BiH mogao da sjedne u januaru naredne godine.

Izvor: SRNA

Ostavi poruku