Седам голова у мрежи Динама сигурно неће обрадовати Здравка Мамића. Најтежи пораз у европској историји Динама. Лион, иако је мало ко то очекивао, убедљивом победом прескочио Ајакс на табели групе Д и наћи ће се у осмини финала Лиге шампиона.

Динамо је у прошлом колу забележио најубедљивији пораз у европској историји (6:2 против Реала), али ове недеље су надмашили себе. Седам примљених голова на свом терену, резултат је којим мало која екипа на свету може да се подичи.

• Динамо – Лион 1:7

Лион је остварио свој циљ, напунио до врха мрежу Келаве и заслужено се пласирао у наредну рунду такмичења у Лиги шампиона. Французима је помогао и Реал, који је у Амстердаму славио против Ајакса (3:0).

Лион је на овом мечу имао два јунака. Први је Бафетимби Гомис, који је са четири гола у великој мери помогао својој екипи да стигне до траженог убедљивог тријумфа, а други је Јерко Леко, који је успео у 28. минуту да заради други жути картон, истовремено и искључење.

Ипак, Динамо је први стигао до предности. Ковачић је био стрелац, после одличне акције Бећираја и одбране Лориса, па се чинило да ће мисија Лиона у Загребу заиста бити немогућа.

Лион се, међутим, није предавао, па у финишу првог полувремена, Гомис постиже свој први погодак на мечу и враћа наду изабраницима Гарда да могу до убедљивог тријумфа, који им је био преко потребан.

У другом полувремену видели смо праву канонаду Лиона на гол Келаве, а већ у првих неколико минута, Гоналон и Гомис са два брза гола тотално убијају одбрану Динама, која се до краја меча није опоравила.

Голови су се ређали као на траци. У 52. минуту Гомис постиже свој трећи гол, што је рекорд у Лиги шампиона, као хет-трик који је постигнут у само седам минута.

Играло се само на половини Динама, а гол је висио у ваздуху. После стативе коју је погодио Гомис, у листу стрелаца се уписује и Лисандро Лопез. Келава, који је у Мадриду био најбољи играч своје екипе, на Максимиру као да није постојао.

Гомис постиже и четврти гол на мечу у 70. минуту, а само шест минута касније и Џими Бријан поставља коначан резултат на утакмици.

Динамо се обрукао, Лион остварио неоствариво, па ће француска екипа и на пролеће играти у најјачем европском такмичењу, док „модрима“ и Здравку Мамићу остаје да ставе прст на чело и да се запитају да ли им је заиста место у Лиги шампиона.