Побједом над Сутјеском резултатом 2:0 у десетом колу Прве фудбалске лиге Републике Српске екипа Дрине ХЕ преузела је лидерску позицију управо од тима из Фоче који је пао на четврто мјесто.

Комшијски дерби припао је Вишеграђанима који су тако постали хит првенства јер су прије почетка шампионата најављивали борбу за опстанак. Међутим, игра није оправдала очекивања јер је било много грешака са обје стране. Домаћи фудбалери повели су у 42. минуту сусрета из једанаестерца. Aлександар Миловић био је у продору и њега је у казненом простору оборио Филип Филиповић који је за тај старт добио други жути картон и морао је у свлачионицу, а Миловић је био прецизан са 11 метара. Иако је имала играча мање Сутјеска је у другом полувремену кренула агресивније ка голу домаћина, а најбољу прилику за постизање гола имали су у 55. минуту послије шута Дарија Благојевића, али је послије његовог покушаја лопту са гол линије избацила одбрана Вишеграђана. Нови пех задесио је госте у 75. минуту када је Немања Дракул добио други жути картон. Предност од два играча на терену изабраници Марка Видаковића материјализовали су послије три минута. По десној страни пробио се Иван Мирковић који је центрирао лопту у шеснаестерац гостију гдје се најбоље снашао Никола Павловић који је са неколико метара главом савладао голмана Дарка Крнојелца и поставио коначан резултат.

Капитен Дрине ХЕ Бранислав Мутлак био је пресрећан послије преузимања лидерске позиције на табели.

– Утакмица је била права првенствена као и сам амбијент на стадиону. Једино што је мало покварило овај дерби су два црвена картона, али и то је дио фудбала. Сасвим заслужено смо тријумфовали и надамо се да ћемо и у идућем колу наставити серију без пораза – рекао је Мутлак.

Шеф стручног штаба Сутјеска Миленко Радић сматра да његова екипа мора што прије заборавити овај меч и окренути се сљедећим изазовима.

– Одиграли смо доста лошу утакмицу, али сматрам да је по приказаној игри оба тима најреалнији резултат требало да буде неријешен 0:0. Међутим, шта је ту је, изгубили смо још један меч на гостовању и сада се окрећемо сљедећој утакмици, а то је дуел против Слоге из Добоја гдје очекујемо тријумф – истакао је Радић.

*****

ДРИНA ХЕ       2 (1)

СУТЈЕСКA       0 (0)

Стријелци: 1:0 Миловић из пенала у 42. минуту, 2:0 Павловић у 81. минуту.

Стадион: Градски у Вишеграду.

Гледалаца: 800.

Судија: Чедомир Вићић (Угљевик).

Жути картони: Павловић, Говедарица, Миловић, Марковић и Солдар (Дрина ХЕ), Н. Дракул, Благојевић, Крунић, Д. Дракул (Сутјеска).

Црвени картон: Филип Филиповић (Сутјеска) у 42. минуту и Немања Дракул (Сутјеска) у 78. минуту.

Играч утакмице: Никола Павловић (Дрина ХЕ).

ДРИНA ХЕ: Говедарица, Пљеваљчић, Б. Јевђевић, Павловић, Ив. Мирковић, Марковић, Иг. Мирковић (од 70. минута Солдар), Дамјановић, Миловић (од 86. минута С. Јевђевић), Мутлак (од 54. минута Гузина), Тешевић. Тренер: Марко Видаковић.

СУТЈЕСКA: Крнојелац, Тасић, Стевановић, Н. Дракул, Д. Дракул, Филиповић, Крунић, В. Радовић (од 53. минута Даниловић), Његуш, (од 63. минута Р. Радовић), Благојевић, (Б. Радовић), Муминовић. Тренер: Предраг Радић.