Маркизио у првом минуту савладао Јоргачевића и донео предност „азурима“, изједначио Ивановић у 26. минуту. Србија бољи ривал у, иначе одличном, првом полувремену. У другом делу меча гледали смо успаванку, Италијани држали игру под контролом. Естонија савладала Северну Ирску у гостима, Србији у Марибору потребна победа.

Србија није испунила први задатак у мечу са Италијом, а то је пласман у бараж за Европско првенство у Украјини и Пољској. Ипак, Словенци су избачени из игре, па ће пут у Марибор имати тежину само за једног ривала, репрезентацију Србије.

У Београду смо видели два различита полувремена, прво – пуно живота, жеље и доброг фудбала, а друго – слабу фудбалску представу оба ривала и успешне покушаје Италије да „убију“ игру.

Утакмица тек што је почела, а већ је стајало 1:0 за Италијане на семафору. После ударца Коларова, Буфон организује брз контранапад, Роси је сјајно упослио Маркизија, који се убацио из другог плана и савладао голмана Јоргачевића.

Шок на Маракани, не памти се када је репрезентација Србије примила бржи гол, нарочито у Београду. Ипак, погодак „азура“ као да је пробудио „орлове“, који су знатно офанзивније кренули ка голу Буфона.

Прву прилику за Србију има Милош Красић, после центаршута Коларова, али играч Јувентуса није успео да захвати лопту како је желео и она одлази поред гола Буфона.

Италија је могла до убедљиве предности већ у осмом минуту, али је захваљујући Јоргачевићу резултат остао непромењен. Роси се сјајно изборио за једну лопту на ивици казненог простора, био бржи од Ивановића, али је голман „орлова“ сјајно интервенисао и спречио катастрофу.

Србија има више од игре, али покушаји Тошића, Пантелића и Красића не могу озбиљније да угрозе Буфона. Ипак, офанзивна и храбра игра дала је резултата у 26. минуту. Корнер је извео Красић, лопта се одбила изван казненог простора на ногу капитену Станковићу, он погађа Банета Ивановића, који са земље сјајно реагује и успева да савлада Буфона.

После датог гола, репрезентативци Србије „спустили су лопту“. Резултат је враћен у равнотежу, па нема потребе за тоталном офанзивом. До полувремена нема озбиљнијих прилика, али чини се да „орлови“ држе игру под контролом.

Друго полувреме било је много досадније од првог. Италијани су већ од 60. минуту преузели потпуну контролу над игром, док наши репрезентативци нису успевали да се ослободе теренске иницијативе гостију.

Ипак, и у другом делу смо могли до гола, а најбољу прилику пропустио је Марко Пантелић, који је главом шутирао преко гола Буфона, из прилично изгледне ситуације.

Са друге стране, „азури“ нису деловали као да су заинтересовани за сва три бода, али су, користећи успаваност наше одбране, покушали у пар наврата да угрозе Бојана Јоргачевића. Најближи томе био је Себастијан Ђовинко у два наврата, али промене резултата није било.

На нашој клупи, а чини се и наши играчи на терену, више су ослушкивали резултат из Белфаста где је Северна Ирска водила против Естоније на полувремену, али су гости, головима Васиљева, преокренули резултат и довели „орлове“ у изузетно тешку ситуацију.

У уторак, Србија гостује Словенији, која је без шанси за пласман у бараж за Европско првенство, а само победа нашим репрезентативцима гарантује додатне квалификације. Србија ће у Марибору бити ослабљена неиграњем Тошића и Жигића, који су у петак зарадили парне жутне картоне.

Србија: 1 Јоргачевић, 6 Ивановић, 7 Тошић, 9 Пантелић, 10 Станковић, 11 Коларов, 16 Фејса, 17 Красић, 18 Нинковић, 20 Суботић, 23 Рајковић. Играли су још: Петровић, Жигић и Јовановић.

Италија: 1 Буфон, 2 Мађо, 3 Кјелини, 5 Де Роси, 8 Маркизио, 10 Касано, 15 Барзаљи, 18 Монтоливо, 19 Бонући, 21 Пирло, 22 Роси. Са клупе су ушли: Ћовинко, Аквилани и Ноћерино.

Меч је одигран на стадиону Црвене звезде, а главни судија меча био је Педро Проенса из Португала.