SHARE

Рукометаши Борца m:tel одбранили су пехар на шестом Међународном рукометном турнир “Бањалука Купу 2011”, пошто су у одлучујућем мечу трећег кола савладали Црвену звезду са 23:21 (10:8).

Београђани су турнир завршили као други, док је треће мјесто припало Бјеловару, који је био успјешнији од Извиђача из Љубушког са 32: 28 (15:16).

Дуел “црвено-плавих” и “црвено-белих” имао је епитет финала у којем су се гости боље снашли на старту. Водили су пулени Игора Бутулије 3:0 у деветом минуту, послије чега су Бањалучани дошли до своје игре, те серијом 5:1 преузели вођство које су држали до одмора (10:8). У уводним минутама наставка Звезда је поново наметнула свој темпо, одмах изједначила на 10:10, а гол за гол играло се све до 46. минута и резултата 16:16. Тада се Борац преко Милана Ђукића, Владимира Врањеша и Вукашина Стојановића “одлијепио” на 19:16, недуго затим било је 22:18 и питање побједника било је ријешено.
Први стријелац смотре је адут Бјеловара Игор Гашпаровић са 20 голова, најуспјешнији чувар мреже је Милан Косановић из Црвене звезде, док је Станко Сабљић из Борца м:тел најбољи играч.
– Ово признање дугујем својим саиграчима, јер без њих га сигурно не бих освојио. Много је важнији да смо остварили све три побједе и освојили пехар, иако је било веома тешко играти по великој врућини. На крилима ових тријумфа настављамо припреме, а од Звезде очекујем да, након што се нови играчи уклопе, буде још јача у Регионалној лиги – нагласио је Сабљић.

БОРAЦ m:tel              23 (10)

ЦРВЕНA ЗВЕЗДA      21 (8)

• Дворана: “Борик” у Бањалуци.
  • Гледалаца: 500.
  • Судије: Младен Драгичевић (Добој) и Владимир Крижанец (Бањалука).
  • Седмерци: Борац м:тел 4 (3), Црвена звезда 4 (3).
  • Искључења: Борац м:тел 4, Црвена звезда 6 минута.

БОРAЦ m:tel: Блажевић, Љубишић (14 одбрана), Хасељић, Радуловић, Сабљић 1, Панић 1, Тешић, Стојановић 5 (3), Микић, Мандић, Шубара, Обрадовић 5, Карачић 4, Тривунџа 1, Ћелић, Ђукић 5, Врањеш 1. Тренер: Драган Марковић.

ЦРВЕНA ЗВЕЗДA: Иванишевић (3 одбране), Јерај (2 одбране, 1 седмерац), Косановић (14 одбрана), Живковић 2 (2), Пуцељ, Пантелић, Чаваљуга, Вукас 2, Шћепановић 4, Пушица 2, Иванчев, Јокић 5 (1), Шљиванчанин, Ћирић, Докић 5, Брајовић, Суџум 1. Тренер: Игор Бутулија.

**********

ИЗВИЂAЧ           28 (15)

БЈЕЛОВAР          32 (16)

• Гледалаца: 100.
  • Судије: Саша Панџић и Борис Шаторџија (Бањалука).
  • Седмерци: Извиђач 4 (2), Бјеловар 2 (2).
  • Искључења: Извиђач 4, Бјеловар 6 минута.

ИЗВИЂAЧ: Толић (5 одбрана), Б. Бурић (2 одбране), Миличевић 2, Малиновић, Зељић, Бошњак, Матић 7, Милас 1, Делић 5 (1), Борас, Грбавац 1, Кордић 5, Вегар 3, Илић 1 (1), Џеба 1, Ереш, С. Бурић 2. Тренер: Зденко Грбавац.

БЈЕЛОВAР: Првоножац, Карабатић (15 одбрана, 2 седмерца), Гркинић, Ив. Гашпаровић 1, Голуб 1, Коцијан, Шарић 7, Шимуновић 3, Фиала, Видаковић, Контрец, Павловић, Мерхар 1, Иг. Гашпаровић 7, Езгета, Ђуричин 6 (2), Херман 6. Тренер: Жељко Видаковић.