SHARE

Кошаркаши Игокее су забележили још једну убедљиву победу и оверили прву позицију уочи плеј-офа. Борац Нектар су у 9. колу Лиге 6 савладали резултатом 86:61.

Борац је добро играо на почетку утакмице, односно до петог минута када се повредио Лазар Симоновић. Имао је и шест поена предности, а онда је у 11. минуту Игокеа први пут повела и до краја диктирала темпо игре. Тим тренера Слободана Клипе имао је и “плус 30”.

“Познато је да Игоека има квалитет који је изнад осталих екипа. Широки може равноправно са нама да одигра, али мислим да смо квалитетнији и од њих. Мотивација и добра одбрана нам омогућавају да добијемо лагано противнике који нису играли НЛБ лигу. За ову утакмицу смо се договорили да одиграмо одбрану на нивоу који играмо у НЛБ лиги. Тако да се већ у првом полувремену Борац мучио да поентира. Само је Драшко Албијанић био разигран. Трећа четвртина је била одлучујућа, а четврта је била више пријатељска. Одмарали смо играче које имају већу минутажу, а разигравали оне који имају мању минутажу. Честитам Борцу на игри. Није имао срећу јер се повредио Симоновић, изврстан плејмејкер, који нам је задавао велике проблеме. И то је разлог наше лагане победе “, рекао је Клипа.

Плејмејкер Борца Лазар Симоновић повредио је колено десне ноге и за њега је сезона завршена. Драго Каралић, тренер Борца, истакао је да се изласком из игре Симоновића игра његовог тима распала:

“Тада смо изгубили континуитет игре. Почели смо олако да продајемо лопте. Игокеа је долазила до лаганих поена посебно у завршници полувремена. У истом ритму смо наставили иу другом делу. Лоше смо градили кош, чак је Игоека у последњој четвртини имала 10 офанзивних скокова након којих је поентирала. Али, ми смо направили велики посао ове сезоне. Дошли смо до плеј-офа. Истина, са четврте позиције, али треба знати шта је у августу у клубу било и шта се радило. Још је ситуација ташка, али момци су професионалци и за сваки тренинг и утакмицу дају максимум. “

Побједе у деветом колу забележили су и Чапљина Ласта и Младост. Младост, предвођена Милошем Коматина (31 поен) и Милијан Боцка (15 поена и 12 асистенција) на свом терену је победила Широки ТТ кабл са 84:68 (25:19, 25:16, 14:19, 08:14). Први стрелац Широког био је Дарко Планинић са 13 поена.

“Изненађујуће лагано смо дошли до победе. Очекивао сам тежу утакамицу јер смо играли без повређених Армина Авдибеговића и Драгана Ђурановића (повредио се у четвртом минуту). Али, отворио нам се шут, доста добро смо бранили њихове унутрашње играче, ау контри смо добро погађали . Фантастично смо одиграли, тако да Широки није имао шансу “, рекао је Горан Сладојевић, тренер Младости.

Чапљина је Босну савладала са 71:67 ​​(27:17, 18:15, 08:20, 06:15). Тријумфу домаћег тима највише је допринио Стефан Фекете са 27 поена, а на другој страни први стрелац био је Џенан Рахимић са 15 поена.

Поредак: 1. Игокеа 17, 2. Широки 16, 3. Младост 14, 4. Борац 13, 5. Чапљина 11, 6. Босна 10.

Парови 10. кола: Босна – Младост, Широки – Борац, Игокеа – Чапљина.

Слободан Клипа

Последњу утакмицу против Чапљине одиграће у склопу припрема за плеј-оф, где ћемо играти са Борцем. Следи вероватно Широки у финалу и то су нам најважније утакмице.

Плеј-оф

Борба за првака ће почети 7. маја. У полуфиналима плеј-офа ће се састати Игокеа – Борац Нектар и Младост – Широки ТТ каблови.

Извор: Независне