„Gaučosi“ na startu Mundijala istakli kandidaturu za osvajanje prvenstva. Doduše, pobedili su Nigeriju sa samo 1:0 golom Hajncea, ali je moglo biti mnogo ubedljivije da na golu nije bio „magični“ Enjeama. Mesi, Iguain i Teves propustili pregršt šansi

Konačno je Dijego Armando Maradona začepio usta silnim kritičarima, koji nisu imali u kvalifikacijama ništa lepo da kažu o igri njegovih pulena. „Gaučosi“ otvorili sjajno Mundijal, pobedili su, nimalo lošu Nigeriju sa 1:0, ali što je najbitnije, imali su pregršt šansi i odigrali su sjajno.

Na samom startu meča Nigerijci su mogli da pomrse planove Maradoni. Činedu Obasi je predriblao Gutijeresa, ali je šutirao neprecizno.

Kada su videli da Nigerija nije nimalo naivan protivnik, „gaučosi“ su polako preuzeli konce u svoje ruke. Maskerano i Veron su kreirali napade na sredini, dok su za napad bili zaduženi Di Marija, Mesi, Teves i Iguain.

Posle nekoliko napada, Argentina stiže do vođstva, već u šestom minutu. Posle kornera, Hajnce ostaje sam i udarcem glavom matira Enjeamu. Veliko slavlje argentinskih navijača, pa i Maradone, koji se toliko radovao da je četvrti sudija morao da ga opomene!

Nigerijci se naravno nisu predali, ali im je bilo jasno da će teško napustiti teren visoko podignutih ruku.

To su im, u nekoliko navrata, dokazali napadači „gaučosa“, koji bi, da su bili prisebniji, doveli nacionalni tim u mnogo ubedljivije vođstvo.

Iguain nije iskoristio neverovatnu priliku, a Leo Mesi, koji je imao svoj šou na terenu, nekoliko puta je pošteno protegao golmana Nigerije, koji je neverovatno branio sve udarce.

I u drugom poluvremenu ista priča. Argentinci sve jače idu u napad, dok „superorlovi“ pokušavaju iz kontranapada da iznenade favorita. Mogli su to i da urade, ali su fudbaleri Nigerije u završnici bili užasno neprecizni.

Nije pomogao ni Martins, koji je ušao u nastavku, mada je imao nekoliko dobrih prodora i jednom je odlično šutirao ka Romeru, koji je ipak odbranio.

Za „gaučose“ je zaigrao i Dijego Milito, kome nije uspeo dribling, identičan onom iz finala Lige šampiona, kada je zapečatio sudbinu Bajerna.

Mesi je nastavio da teroriše odbranu „superorlova“, zajedno sa Tevesom, ali najbolji igrač planete definitivno nije imao sreće da se upiše u strelce na ovom meču.

Na kraju, Argentina je upisala veoma bitnu pobedu, ali što najviše raduje Maradonu jeste činjenica da je njegova ekipa, često osporavana u domovini, odigrala veoma dobro i da su njegovi izabranici napravili sijaset prilika.

Za Argentinu su igrali: Romero, Hajnce, Samjuel, Demikelis, Gutijeres, Maskerano, Veron, Di Marija, Mesi, Teves i Iguain. U nastavku su dobili šansu Maksi Rodriges, Milito i Burdiso.

„Superorlovi“ su nastupili u sastavu: Enjeama, Taivo, Šitu, Jobo, Odija, Etuhu, Haruna, Kaita, Obina, Obasi, jakubu. U nastavku su zaigrali i Martins, Odemvingi, Kalu Uče.

Utakmica je odigrana na stadionu Elis park u Johanesburgu. Naredni meč Argentina igra protiv Južne Koreje, dok se u drugom duelu sastaju Grčka i Nigerija.