Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Nimburku istoimenu češku ekipu sa 65:60 (19:19, 17:22, 16:8, 13:11), u utakmici prvog kola grupe L Top 16 faze Evrokupa.

kosarka-zvezda-1Utakmica je igrana u Gradskoj dvorani u Pardubicama pred oko 3.000 gledalaca, a sudili su Drabikovski (Ukrajina), Kalpakas (Švedska) i Šulga (Ukrajina).

Nimburk: Benda 14, Sokolovski 6, Pumprila, Valc, Kremen 3, Nekas 4, Li 6, Slezak 7, Luis 11, Riči 2, Lenzli 7.

Crvena zvezda: Kešelj 11, Kikanović 3, Radosavljević, Rondović, Tejlor 19, Nedović, Stević 9, Radivojević 3, Videnov 4, Štimac 10, Bakić, Bjelica 6.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Majk Tejlor sa 17 poena, a Marko Kešelj dodao je 11, a Vladimir Štimac deset poena.

U češkoj ekipi najzapaženiji bio je Petr Benda sa 14 poena, a tri poena manje ubacio je Ronald Luis.

Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri, u kojoj nijedan od rivala nije uspeo da stekne osetniju prednost.

Nimburk je u drugoj deonici bio bolji, a zahvaljujući Luisu i Bendi domaćin je minut pre kraja poluvremena došao do vođstva od 40:30.

Ipak, crveno-beli su u poslednjem minutu napravili mini-seriju od 5:0 i vratili rezultatsku neizvesnost.

Košem Olivera Stevića u 22. minutu gosti su, posle dužeg vremena, stekli rezultatsku prednost (43:41). Beogradska ekipa je do kraja treće četvrtine zahvaljujući dobroj igri u odbrani čuvala vođstvo od nekoliko poena.

Meč u Nimburku rešen je u poslednja dva minuta četvrte četvrtine, u koja su crveno-beli ušli sa dva poena prednosti (62:60).

Domaćin je u završnici promašio nekoliko šuteva, a na drugoj strani Tejlor i Kešelj su pogocima sa linije za slobodna bacanja potvrdili prvu pobedu Zvezde u Top 16 fazi Evrokupa.

Košarkaši beogradske ekipe u drugom kolu 2. februara u hali Pionir igraju protiv španske Gran Kanarije.