Репрезентација Србије поражена је у 3. колу Европског првенства од селекције Аустрије резултатом 37 :31 (15:18) . Овим поразом наша селекција је завршила такмичење на ЕП које се одржава у Аустрији.

rukomet-srbija-6Наша репрезентација заузела је последње место у групи Б, у којој су се још такмичиле и репрезентације Исланда и Данске.

У екипи Србије најефикаснији је био Жарко Шешум са осам голова, Ненад Вучковић постигао је седам, док су по четири додали Александар Стојановић и Момир Илић. Најбољи у домаћој екипи био је Виктор Силађи са девет голова, а осам је постигао Роберт Вебер.

Репрезентација Данске има четири бода и пре последњег кола је обезбедила пласман у друго коло, Аустрија сада има три, Исланд два, а Србија један бод. Прве три екипе из сваке групе пласираће се у друго коло турнира, а селекције из Групе Б играће са екипама из Групе А, у којој се такмиче Хрватска, Норвешка, Русија и Украјина.

Рукометаши Србије су добро почели утакмицу, брзом игром повели са 4:0 и одржавали високу предност. Аустријанци су се средином полувремена ослободили притиска, а „прорадили“ су Вебер и Силађи и смањили заостатак.

При вођству од 11:9 рукометаши Србије имали су два играча мање, па је домаћин у 24. минуту изједначио на 11:11.

Убрзо је и Србија имала два играча више, али изабраници Сеада Хасанефендића нису успели да искористе бројчану предност на терену, највише захваљујући резервном голману Томасу Бауеру који је у тим тренуцима био несавладив са седам одбрана.

Након тога играло се „гол за гол“, али се у завршници разиграо Вучковић и вратио предност од три гола на полувремену (18:15).

Рукометаши Србије су у другом полувремену играли веома лоше. На почетку деонице домаћи су изједначили на 20:20 и након тога успели да искористе слабу игру у нападу Србије, поготово са играчем више.

Аустрија је први пут на мечу повела у 44. минуту голом Силађија из седмерца, а затим су домаћи серијом од 5:0 повели са 29:24. У завршници меча домаћи су потпуно надиграли селекцију Србије и до краја увећавали предност.

Бледи утисак са целог првенства наша селекција није успела да поправи ни у последњем мечу против аутсајдера домаће екипе Аустрије.