Насловна Предсједници

Предсједници

Radovan Karadzic 2Радован Караџић

1. предсједник Републике Српске
7. април 1992 — 19. јул 1996.

 
 


 

Biljana PlavsicБиљна Плавшић

2. предсједник Републике Српске
19. јул 1996.  —  4. новембар 1998.

 
 


 

Nikola PoplasenНикола Поплашен

3. предсједник Републике Српске
4. новембар 1998.  —  6. март 1999.

 
 


 

Mirko SarovicМирко Шаровић

4. предсједник Републике Српске
6. март 1999. —  28. новембар 2002.

 
 


 

Dragan CavicДраган Чавић

5. предсједник Републике Српске
28. новембар 2002.  —  9. новембар 2006.

 
 


 

Milan-JelicМилан Јелић

6. предсједник Републике Српске
9. новембар 2006. —  30. септембар 2007.

 
 


 

Igor-Radojicic-005Игор Радојичић

Вршилац дужности предсједника Републике Српске
1. октобар 2007.  —  9. децембар 2007.

 
 


 

Rajko KuzmanovicРајко Кузмановић

7. предсједник Републике Српске
9. децембар 2007. —  15. новембар 2010.

 
 


 

Milorad DodikМилорад Додик

8. предсједник Републике Српске
15. новембар 2010. —

 
 
 
 

Оставите одговор